SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Fitbit vypúšťa update pre testerov, ktorý prináša notifikácie pre ich chytrý náramok

Niekoľko týždňov dozadu sme vám priniesli správy o tom, že Microsoft umožnil prostredníctvom Buildu 15007 pridať aktualizácie do chytrých náramkov, resp. chytrých hodiniek pre výrobcov. Vďačiť tomu môžeme zakomponovaniu podpory GATT do samotného systému.

Túto možnosť využili viacerí vývojári, napr. Ian Savchenko stojací za appkou Bind Mi Band pre chytrý náramok Xiaomi Mi Band 2. Medzi najnovšie prírastky do kategórie zariadení, kde je možné  dostávať notifikácie sa pridáva v týchto dňoch aj FitBit.

Zdroj: Fitbit

Spoločnosť sa totiž rozhodla testovať komunikáciu náramku s GATT serverom, čo umožňuje prijímať notifikácie napríklad o neprijatých hovoroch, SMS správach a podobne. Túto novú vlastnosť je možné vyskúšať v rámci testovacích okruhov Windows Insider. Pre jej aktiváciu je potrebné však tvoriť aplikáciu, nastaviť synchronizáciu a udeliť povolenia pre prijímanie notifikácií.

Zdroj: Fitbit

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close