AplikácieNovinky

Firefox uvoľnil rozšírenie, ktoré sťažuje Facebooku sledovať vašu aktivitu

Mozilla počas včerajšieho dňa oznámila dostupnosť nového rozšírenia pre internetový prehliadač Firefox, ktoré sťažuje Facebooku sledovanie vašej aktivity.

Reč je konkrétne o rozšírení Facebook Container Extension, ktoré umožňuje používateľom mať zvýšenú kontrolu nad tým, aké dáta o nich zbiera najväčšia sociálna sieť Facebook. Rozšírenie funguje na princípe toho, že oddeľuje používateľskú identitu o separátneho kontajnera čím výrazne Facebook sťažuje sledovanie vašej aktivity na iných webových stránkach prostredníctvom súborov cookies tretích strán.

Firefox sťažuje Facebooku sledovanie vašej aktivity

Potom ako nainštalujete toto rozšírenie tak automaticky budú vymazané vaše Facebook cookies potom ako si prihlásite k svojmu účtu. Pri návšteve Facebook stránky by ste mali následne vidieť ikonku „kufríka“ (container tab) ako môžete vidieť nižšie na obrázku.

Zdroj: vlastný

Ak patríte medzi „ťažkých“ používateľov Facebooku tak vám však toto rozšírenie však neodporúčame používať a to z dôvodu, že napríklad pri prihlasovaní sa do svojich účtov mimo Facebook stránky kde využívate prihlásenie práve prostredníctvom vášho Facebook účtu tak nemusia všetky funkcie fungovať správne. Dôvodom je, že poverenia, ktoré ste odklikávali pri registrácii nemusia fungovať korektne.

Rozšírenie stiahnete na zdrojovom odkaze nižšie.

Zdroj: Mozilla, vlastný

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close