Spravodajstvo

Firefox získava podporu natívnych notifikácií v Akčnom centre vo Windows 10

Populárny internetový prehliadač FireFox (Nightly) získava podporu natívnych notifikácií v rámci Centra akcií vo Windows 10.

Podľa príspevku Bugzilla spoločnosť FireFox začala testovať podporu natívnych notifikácií v rámci FireFoxu 64 (FireFox Nightly). Nový systém notifikácií by tak mal nahradiť súčasný bannerový systém.

Zdroj: MSP

Webové notifikácie sa stávajú čoraz dôležitejšími a to hlavne z dôvodu, že webové aplikácie pomaly, ale isto nahrádzajú bežné aplikácie. Takáto integrácia s funkciami desktopových operačných systémov znamená konzistentnejšie a bezproblémovejšie skúsenosti používateľov.

Dúfajme, že viacero vývojárov sa inšpiruje natívnymi notifikáciami a čoskoro sa ocitnú aj v ďalších aplikáciách.

Ak by ste chceli vyskúšať natívne notifikácie v rámci internetového prehliadača tak ho stiahnete  priamo zo stránok FireFoxu. Nezabudnite si následne ešte aktivovať v rámci Nastavení PC notifikácie pre internetový prehliadač.

Zdroj: Bugzilla via MSP

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tip pre vás  Opera predstavila svoj úplne nový prehliadač Opera GX. Určený je najmä pre hráčov počítačových hier
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close