AplikácieSpravodajstvo

Je Mozilla fakt tak dobrá ako sa tvári? Musíme povedať, že je ešte lepšia

Mozilla bola pre nás odjakživa prehliadačom „2. kategórie“,  a tak sme používali konkurenčné riešenia. Primárne prehliadač Google Chrome a neskôr čiastočne Operu. Aj napriek nášmu zvyku sme sa však rozhodli nainštalovať Mozillu naspäť, a musíme povedať, že nás milo prekvapila. Mozilla už nie je prehliadačom z minulosti, a s čistým svedomím môžeme povedať, že ide s dobou a vo viacerých oblastiach vyčnieva nad hlavnou konkurenciou, prehliadačom Google Chrome.

Synchronizácia ako v prípade prehliadača Google Chrome

To čo bolo dlho výsadou prehliadača Google Chrome, synchronizácia naprieč zariadeniami, už dávno nie je „exkluzívna služba“ spoločnosti Google. Po nainštalovaní prehliadača a jeho prvom otvorení nás milo prekvapilo upozornenie na možnosť synchronizácia. Po vyplnení prihlasovacie účtu nám prišiel potvrdzovací e-mail a bolo. Zrazu všetko sme mali ako na smartfóne tak aj v PC.

Zdroj: VoSveteIT.sk

Inými slovami, výsada prehliadača Google Chrome v podobe plnohodnotnej synchronizácie už nie je len ich výsadou, za čo dávame plusový bod Mozille, ktorá dobehla svoju konkurenciu.

Zožerie menej RAMky ako Google

Jedna z najväčších a najčastejších výčitiek voči prehliadaču  Google Chrome je bez pochyby spotreba RAM pamäte. Hoci aj tu robí Google pomaly, ale isto posun dopredu, tak na konkurenciu nemá. Veď posúďte sami (1200RAM vs 840RAM).

Zdroj: VoSveteIT.sk

Je rýchlejší

Dnes chceme všetko hneď, bohužiaľ taká je doba. Tento náš „chtíč“ sa prelieva do viacerých aspektov nášho života. Jedným z nich je prehliadanie internetu, a tu musíme povedať, že Firefox má navrch oproti prehliadaču Google Chrome, a nie len jemu. Na náš test sme použili službu speed-battle.com, ktorý vyhodnotil prehliadač Firefox za rýchlejší. Výsledok si môžete pozrieť nižšie.

Zdroj: VoSveteIT.sk

Aký prehliadač používate Vy? Dajte nám v komentároch nižšie vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close