SpravodajstvoXiaomi

Finančné výsledky spoločnosti Xiaomi za rok 2018 sú ukážkou úspešného bizniu. Takto sa im darilo v číslach!

Spoločnosť Xiaomi bez pochyby patrí medzi značky, o ktorých môžeme počúvať zo všetkých možných strán. Raz sa vypredá telefón za 1 minútu, neskôr spoločnosť predstaví vlajkovú loď s cenovkou „stredného“ smartfónu a podobne. Zamýšľali ste však nad tým ako sa spoločnosti darí v reálnych číslach? Hneď na úvod povieme, že veľmi dobre. Veď posúďte sami.

Xiaomi v roku 2018 rástlo raketovým tempom

Najnovšie Donovan Sung zdieľal na sociálnej sieti Facebook niekoľko poznatkov o spoločnosti, z hľadiska finančných výsledkov za uplynulý rok.

We're very excited to share #Xiaomi's 2018 full year earnings report!* Revenue: 174.9B RMB, +52.6% y/y* Adjusted net…

Uverejnil používateľ Donovan Sung Utorok 19. marca 2019

Čísla, ktoré zdieľal s verejnosťou hovoria o tom, že celkový obrat spoločnosti dosiahol približne 26 miliárd dolárov. V medziročnom porovnaní to znamená nárast o 52,6%. Obrat však nie je zisk, schovávajú sa za ním náklady ako na vývoj, personál, marketing až po každodennú „rutinu“ chodu spoločnosti. Zisk spoločnosti v minulom roku prekročil 1,2 miliardy dolárov. Pre porovnanie, v roku 2017, zisk spoločnosti bol o 59,5% nižší. Na celkovom obrate smartfóny participovali objemom tržieb približne 17 miliárd dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 41,3%. Podľa štatistík celkovo bolo predaných približne 119 miliónov zariadení. Zaujímavosťou je, že Lei Jun, zakladateľ spoločnosti dávnejšie sľúbil, že zárobky z hardwaru nikdy nepresiahnu viac ako 5%. Svoj sľúb aj dodržal, celkový profit z hardwaru spoločnosti bol totiž menej ako 1%.

Zdroj: Xiaomi

Xiaomi v rámci reportu píše, že sa im podarilo predať približne 8,4 milióna chytrých televízií čo predstavuje nárast predajov o 225%.

Zdroj: Xiaomi

Gro zárobkov spoločnosti tvorí aj zo zobrazovania reklám. V tejto oblasti sa spoločnosti tak isto darilo nadpriemerne. Odôvodňuje to lepšou optimalizáciou algoritmov na pozadí.

Zdroj: Xiaomi

Zdroj: vlastný, Donovan Sung (Facebook)


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close