Pracovné ponuky
AppleSpravodajstvo

Finančné výsledky spoločnosti Apple naznačujú, že éra iPhone telefónov je na ústupe

Éra iPhone telefónov je na ústupe. Nasvedčuje tomu finančný výsledok spoločnosti za posledný kvartál. O slovo sa hlásia služby, ktoré raketovo rastú.

Spoločnosť Apple pár dní dozadu zverejnila finančné výsledky za 3. fiškálny kvartál (pozn. redakcie: účtovný rok nemusí byť zhodný s kalendárnym rokom), ktoré naznačujú, že éra iPhone telefónov je na ústupe. Podľa reportu, na ktorý upozornil portál TheVerge.com  celkový príjem spoločnosti za sledované obdobie tvoril 53,8 miliardy dolárov, čo predstavuje 2,18USD na akciu. Hoci tento príjem bol o  1% vyšší ako v rovnako sledovanom období v minulom roku, tak po prvýkrát v histórii predaje telefónov iPhone predstavovali menej ako polovicu príjmov.

Príjmy spoločnosti z predaja iPhone telefónov predstavovali 25,99 miliardy dolárov čo je v porovnaní s rovnakým sledovaným obdobím pokles o 3,48 miliardy dolárov. Spoločnosť Apple na druhej strane dosiahla v  oblasti služieb tržby vo výške 11,46 miliardy dolárov. Darilo sa však aj odvetviam ako sú nositeľné zariadenia, predaje MacBookov (5,82 miliardy dolárov) či iPadov (5,002 miliardy dolárov).

Segment služieb rastie raketovým tempom

Tim Cook na margo finančných výsledkov povedal:

„Bol to náš najväčší júnový štvrťrok v histórii – poháňaný historicky rekordnými výnosmi zo služieb, zrýchľujúcim sa rastom nositeľných zariadení, silným výkonom zariadení iPad a Mac a výrazným zlepšením trendov iPhone,“ uviedol Cook v tlačovej správe. „Tieto výsledky sú sľubné vo všetkých našich segmentoch a sme si istí tým, čo je pred nami. Zostatok roka 2019 bude vzrušujúcim obdobím,  predstavíme mnoho produktov pre všetky naše platformy, ako aj nové služby.“

Svoj Boom aktuálne zažívajú teda iné segmenty ako su telefóny iPhone, a  vyzerá to tak, že aj naďalej budú rásť. Celkové obraty spoločnosti Apple za služby aktuálne dosiahli hodnotu takmer polovice objemu predajov iPhone telefónov. Dôvodom pravdepodobne je to, že používatelia nevidia dôvod na to, aby menili v svoje smartfóny tak často ako v minulosti. Možno aj to je jeden z dôvodov, prečo spoločnosť investuje do nových služieb (napr. Apple TV+, Apple Arcade,…) stále viac energie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close