SamsungSpravodajstvo

Finálny dizajn ďalšej skladačky Samsung Galaxy Fold 2 je odhalený. Bližšie detaily prezradil známy leaker

Žeby sa konečne skladacie smartfóny dostali do štádia, kedy by v rozloženom stave mohli konkurovať tabletom, či menším laptopom?

Predstavenie ďalšieho skladacie smartfónu Galaxy Fold 2 od juhokórejského Samsungu sa pomaly ale isto blíži. V poradí tretia skladačka má byť predstavená už 5. augusta, no doposiaľ sme nepočuli príliš veľa informácií o dizajne nadchádzajúceho zariadenia, poprípade o niektorých technických riešeniach. Všetky bližšie detaily však len pred niekoľkými hodinami priniesol známy zahraničný leaker vystupujúci pod prezývkou IceUniverse, ktorý na sociálnej sieti Twitter poodhalil dizajn zariadenia.

Galaxy Fold 2 – konečne krásny skladací dizajn

Ako môžete vidieť nižšie, Galaxy Fold 2 príde podľa všetkého s naozaj krásnym dizajnovým riešením, ktoré je násobne krajšie, ako riešenie u jeho predchodcu. Samsung sa pri tomto modeli konečne rozhodol úplne odstrániť výrez v pravom hornom rohu, ktorý nahradí iba miniatúrny kruhový výrez pre selfie fotoaparát. Bočné hrany budú zachované, no stále ide o tradičný dizajn, ktorý poznáme z moderných tabletov (čo sa veľkosti rámčekov týka), ktorý určite nesklame žiadneho používateľa.

Viacerým však nešlo do hlavy, prečo sa Samsung rozhodol práve pre takéto riešenie a radšej nezvolil „tradičné“ umiestnenie fotoaparátu do úplného rohu, či stredu zariadenia. Logicky, do stredu displeja sa selfie fotoaparát umiestniť nedá kvôli skladaciemu mechanizmu a ohybnému displeju. Dôvodov, prečo nie je fotoaparát umiestnený v pravom, či ľavom rohu je však niekoľko.

V ľavej časti rozloženého displeja sa fotoaparát jednoducho nezmestí. Treba si totiž uvedomiť, že na druhej strane sa na tejto polovici zariadenia nachádza ďalší displej a opäť selfie fotoaparát umiestnený v kruhovom výreze. Druhý roh rozloženého displeja zas okupuje zadný fotoaparát, pozostávajúci hneď z niekoľkých samostatných snímačov s objektívmi. Jediným možným technologickým riešením tak zostalo umiestnenie fotoaparátu do stredu pravej časti rozkladacieho displeja.

Samsung Galaxy Fold 2 predpokladané špecifikácie

  • 7,59-palcový rozkladací OLED displej s rozlíšením 2213 x 1689 pixelov a obnovovacou frekvenciou 120 Hz
  • Vonkajší 6,23-palcový OLED displej s rozlíšením 2267 x 819 pixelov a obnovovacou frekvenciou 60 Hz
  • Krycia vrstva Ultra-Thin Glass, ktorá zlepšuje odolnosť displeja, no znemožňuje používanie S Penu
  • Batéria s kapacitou 4 365 mAh zložená z dvoch samostatných častí
  • Zadný trojitý fotoaparát so snímačmi s rozlíšením 12 MP + 16 MP + 64 MP
  • Na ďalšie detaily si ešte budeme musieť pár týždňov počkať

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close