SpravodajstvoWindows

Files On-Demand je nový spôsob prístupu k dátam vo OneDrive cez Prieskumníka

Microsoft počas konferencie Build 2017 predstavil ďalšiu veľkú novinku, o ktorej sa diskutuje už nejaký ten piatok. Reč je konkrétne o funkcionalite Files On-Demand, teda súbory na požiadanie.

Files On-Demand je funkcionalita, ktorá prináša náhľad súborov uložených v OneDrive účte cez Prieskumníka bez toho, aby  ste ich mali fyzicky uložené vo svojom počítači. K fyzickému stiahnutiu súborov bude dochádzať až po jeho otvorení.

Zdroj: Windowscentral.com

Úprav sa dočká však aj klasický Prieskumník, kde sa bude zobrazovať po novom položka „Status“ (resp. „Stav“), ktorý bude signalizovať či je daný uložený v počítači alebo na úložisku OneDrive. V prípade ak je uložený v cloudovom účte tak po otvorení dôjde k fyzickému stiahnutiu a otvoreniu súboru.

Funkcia Files On-Demand bude dostupná spolu s veľkou aktualizáciou pre Windows 10 – Fall Creators Update, ktorá je očakávaná na jeseň tohto roka. Prípadne, ak patríte medzi nedočkavcov tak ju bude možné testovať o niečo skôr v rámci programu Windows Insider.

Zdroj: Windowscentral.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close