SpravodajstvoWindows

Files On-Demand je nový spôsob prístupu k dátam vo OneDrive cez Prieskumníka

Microsoft počas konferencie Build 2017 predstavil ďalšiu veľkú novinku, o ktorej sa diskutuje už nejaký ten piatok. Reč je konkrétne o funkcionalite Files On-Demand, teda súbory na požiadanie.

Files On-Demand je funkcionalita, ktorá prináša náhľad súborov uložených v OneDrive účte cez Prieskumníka bez toho, aby  ste ich mali fyzicky uložené vo svojom počítači. K fyzickému stiahnutiu súborov bude dochádzať až po jeho otvorení.

Zdroj: Windowscentral.com

Úprav sa dočká však aj klasický Prieskumník, kde sa bude zobrazovať po novom položka „Status“ (resp. „Stav“), ktorý bude signalizovať či je daný uložený v počítači alebo na úložisku OneDrive. V prípade ak je uložený v cloudovom účte tak po otvorení dôjde k fyzickému stiahnutiu a otvoreniu súboru.

Funkcia Files On-Demand bude dostupná spolu s veľkou aktualizáciou pre Windows 10 – Fall Creators Update, ktorá je očakávaná na jeseň tohto roka. Prípadne, ak patríte medzi nedočkavcov tak ju bude možné testovať o niečo skôr v rámci programu Windows Insider.

Zdroj: Windowscentral.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Build 2017 Fall Creators Fall Creators Update OneDrive Windows 10

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close