SpravodajstvoWindows

Fall Creators Update možno „zabije“ funkciu zálohy Windowsu 10

Windows 10 je operačný systém, ktorý ponúka širokú škálu možnosti prispôsobenia si celého systému, a ak by vám to náhodou nevyšlo podľa predstáv a chceli by ste vyhnúť „otravnému vyklikávaniu všetkých nastavení“ tak všetko je možné  vrátiť späť prostredníctvom jedného kliku cez možnosť obnovy zálohy. Túto funkciu pritom mnohí využívajú aj pri prechode z jedného zariadenia na druhé.

Microsoft počas predvčerajšieho dňa omylom vypustil aktualizáciu pre členov programu Windows Insider, ktorú následne hneď aj stiahol. V rámci tejto aktualizácie, ku ktorej sa podarilo mnohým používateľom dostať bola odstránená aj vyššie opísaná funkcia (File History).

Ako môžete vidieť nižšie na obrázku tak v rámci Nastavení PC zmizla možnosť vytvorenia si zálohy. Inými slovami, Microsoft ju jednoducho odstránil.

Zdroj: vlastný

To či však funkcia na konci dňa naozaj bude chýbať vo finálnom zostavení Fall Creators aktualizácie je nateraz neznáme. Je dosť možné, že spoločnosť danú funkciu len dočasne odstránilo z nejakého iného neznámeho dôvodu. V každom prípade pevne veríme, že vo Windows aj po Fall Creators Update aktualizácii bude dostupná.

Zdroj: vlastný

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky