SpravodajstvoWindows

Fall Creators Update možno „zabije“ funkciu zálohy Windowsu 10

Windows 10 je operačný systém, ktorý ponúka širokú škálu možnosti prispôsobenia si celého systému, a ak by vám to náhodou nevyšlo podľa predstáv a chceli by ste vyhnúť „otravnému vyklikávaniu všetkých nastavení“ tak všetko je možné  vrátiť späť prostredníctvom jedného kliku cez možnosť obnovy zálohy. Túto funkciu pritom mnohí využívajú aj pri prechode z jedného zariadenia na druhé.

Microsoft počas predvčerajšieho dňa omylom vypustil aktualizáciu pre členov programu Windows Insider, ktorú následne hneď aj stiahol. V rámci tejto aktualizácie, ku ktorej sa podarilo mnohým používateľom dostať bola odstránená aj vyššie opísaná funkcia (File History).

Ako môžete vidieť nižšie na obrázku tak v rámci Nastavení PC zmizla možnosť vytvorenia si zálohy. Inými slovami, Microsoft ju jednoducho odstránil.

Zdroj: vlastný

To či však funkcia na konci dňa naozaj bude chýbať vo finálnom zostavení Fall Creators aktualizácie je nateraz neznáme. Je dosť možné, že spoločnosť danú funkciu len dočasne odstránilo z nejakého iného neznámeho dôvodu. V každom prípade pevne veríme, že vo Windows aj po Fall Creators Update aktualizácii bude dostupná.

Zdroj: vlastný

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Fall Creators Update Windows 10 Záloha

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close