BezpečnosťSpravodajstvo

Facebook zaviedol novinku. Používatelia si môžu exportovať už aj svoje príspevky, či poznámky. Tu ju nájdete!

Facebook rozširuje funkcionalitu nástroju na exportovanie dát.

Sociálna sieť Facebook v priebehu včerajšieho dňa predstavila novinku, ktorá umožňuje širší export údajov, ktoré môžete následne stiahnuť a prípadne preniesť do služieb ako Google Dokumenty, Blogger, či WordPress.

Facebook dáva používateľom viac možností nad kontrolou ich obsahu

„Aby sme ľuďom poskytli väčšiu kontrolu a výber ich údajov, dnes predstavujeme dva nové typy prenosnosti údajov, príspevky na Facebooku a poznámky.“  píše Facebook.

Funkcia ako taká, môže zo strany používateľ priniesť viacero nových možností jeho využitia. Dôvodom je, že mnoho používateľov využíva Facebook nielen na zdieľanie bežného obsahu, akým sú napríklad videá, či bežné statusy, ale aj na publikovanie obsahu a informácií, ktoré majú vyššiu výpovednú hodnotu. Napríklad, niektoré rozsiahlejšie príspevky, je „škoda držať“ len ako statusy, ale možno ich týmto spôsobom využiť aj ako články.

Doposiaľ, keď ste chceli takto preniesť obsah, tak ste museli manuálne skopírovať text, formátovať ho a upravovať. Hoci nejde o nič zložité, tak v prípade väčšieho množstva dlhších príspevkov, môže ísť o vcelku zdĺhavý proces. Našťastie sa to najnovšie mení.

Facebook pravdepodobne aj z tohto dôvodu rozšíril funkcionalitu existujúceho nástroja na export dát, ktorý umožňuje ich automatické importovanie do ďalších platforiem. Hoci, ako sme už vyššie spomínali, tak dnes je cieľové množstvo platforiem vcelku limitované, tak do budúcnosti by mali pribudnúť ďalšie. 

„V budúcnosti plánujeme pokračovať v rozširovaní našich dátových typov a partnerov.“ píše sociálna sieť.

V prípade, ak by ste chceli preniesť tento typ údajov do inej platformy, resp. by ste si ho chceli stiahnuť, tak je potrebné ísť do nastavení, vybrať si sekciu Súkromie  a potom Vaše informácie na Facebooku. Potom a kliknite na „Presuňte kópiu svojich dát“. Vedľa predtým dostupných možností, tj. „Fotky“ a „Videá“, by sa teraz mali zobraziť položky „Príspevky“ a „Poznámky“

Facebook export prispevkov
Zdroj: Vosveteit

V závere musíme dodať, že zmeny sa implementujú postupne, takže je možné, že nie všetci zatiaľ môžu vidieť nové položky v sekcii pohybu údajov. Na druhej strane, ako môžete vyššie vidieť, tak my už nové možnosti exportovania údajov máme dostupné.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close