Spravodajstvo

Facebook zavádza novinku spojenú so zdieľaním obsahu, aby obmedzil šírenie starších správ, ktoré môžu byť už zavádzajúce

Facebook Vás upozorní na zdieľanie správ, ktoré sú staršie ako 90 dní

Facebook oznamuje ďalšie zmeny, ktoré robí v rámci interakcií používateľov s obsahom na sociálnej sieti. Konkrétne hovorí, že na základe interných výskumov zistili, že prevádzkovatelia webov vyjadrili obavy z toho, že používatelia zdieľajú starý obsah, ktorý už nie je aktuálny, v dôsledku čoho môže dochádzať k nesprávnemu vyloženiu aktuálnych udalostí vrátane postojov jednotlivých aktérov.

Viacero vydavateľov preto zakročilo tým, že na svojich webových stránkach výrazne označili obsah, ktorý je staršieho dátumu, aby zabránili tomu, aby sa neaktuálny obsah používal zavádzajúcim spôsobom.

K podobnému kroku sa uchyľuje aj Facebook, ktorý Vás v prípade staršieho obsahu bude pri zdieľaní informovať, že interagujete s neaktuálnym obsahom.

„S cieľom zabezpečiť, aby ľudia mali kontext, ktorý potrebujú na informované rozhodnutie o tom, čo zdieľať na Facebooku, sa po kliknutí na tlačidlo zdieľania pri článkoch starších ako 90 dní zobrazí obrazovka s upozornením, ale umožní ľuďom pokračovať v zdieľaní, ak sa rozhodnú, že článok je stále relevantný.“

Nižšie na obrázku si môžete pozrieť, ako toto upozornenie bude vyzerať.

Zdielanie obsahu starsieho ako rok
Zdroj: Facebookk blog

Facebook zároveň dodáva, že túto funkciu začína uvoľňovať globálne pre všetky trhy. Hoci neinformuje o presnom dátume dostupnosti, ale môžeme očakávať, že naprieč jednotlivými regiónmi sveta bude dostupná v priebehu nasledujúcich dní až týždňov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close