SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Facebook začína s testovaním rozpoznávania tváre pre bezpečnejšie obnovenie uzamknutých účtov

Technológia rozpoznávania tváre sa pomaly dostáva do všetkých zariadení a stáva sa akousi náhradou klasických hesiel a odtlačkov prsta. Táto technológia sa po prvýkrát objavila na Android zariadeniach už pár rokov dozadu, následne sa dostala aj do autentifikátora Windows Hello, prednedávnom túto technológiu začali využívať aj najnovšie iPhony a vyzerá  to tak, že sa do tohto trendu zapája aj svetový gigant Facebook.

Podľa najnovších informácií to vyzerá tak, že spoločnosť Facebook momentálne začína testovať novú funkciu rozpoznávania tváre. Tá má používateľom, ktorým sa podarilo kompletne uzamknúť účet, pomôcť pri následnom odomykaní ich účtov na tejto sociálnej sieti. Zatiaľ nikto nedokáže povedať, či sa jedná o úplne bezpečnú technológiu pre odomykanie účtov, keďže Facebook bude Vašu tvár porovnávať s fotkami vo Vašom profile alebo s fotkami na ktorých ste boli označený. Teoreticky by sa mohlo stať, že ste boli na niektorých fotkách označený nesprávne a následne by daná osoba mohla odomknúť Váš účet, no hádam má Facebook takéto prípady vyriešené. Samozrejmosťou je, že túto funkciu nebudete môcť využiť na úplne novom zariadení a bude dostupná iba na zariadeniach, na ktorých ste sa predtým do Vášho účtu prihlasovali.

Myslíte si že sa táto funkcia definitívne presadí aj napriek tomu, že mnoho dnešných smartfónov nedisponuje kvalitnými fotoaparátmi, ktoré vedia detekovať niektoré biologické črty človeka a nedopadne to veľkým fiaskom a potencionálnou hrozbou pre tisíce účtov? Dajte nám vedieť dole do komentárov.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close