BezpečnosťSpravodajstvo

Facebook vás najnovšie začne upozorňovať na to, že na sieti interagujete s dezinformáciami o COVID-19

Zobrazené upozornenie bude obsahovať aj link na najnovšie informácie ohľadom koronavírusu na stránkach WHO

Svetovo najpopulárnejšia sociálna sieť, Facebook, začína po niekoľkých týždňoch zavádzať nové „bezpečnostné“ opatrenia týkajúce sa pandémie nového coronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19. Ku sekcii Informačné centrum pre COVID-19 sa najnovšie pridajú aj vyskakovacie upozornenia, ktoré budú upozorňovať vybranú hŕstku používateľov.

Facebook chce zastaviť šírenie hoaxov a falošných správ

Najnovšia funkcia sociálnej siete Facebook bude zobrazovaná používateľom, ktorí v minulosti videli, alebo akokoľvek interagovali s videami a príspevkami, ktoré obsahovali dezinformácie ohľadom ochorenia COVID-19. Spomínané upozornenie sa bude používateľom zobrazovať priamo v položke Domov. V rámci špeciálneho upozornenia na dezinformácie však používatelia nájdu aj odkazy, ktoré presmerovávajú priamo na stránky Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO).

facebook covid-19 opatrenia
Zdroj: Facebook

Spoločnosť Facebook vo svojej domovskej krajine zároveň spúšťa špeciálnu funkciu v rámci Informačného centra pre COVID-19. Novinka s názvom Získajte fakty má zahŕňať kontrolované články od partnerov Facebooku, ktoré odhaľujú dezinformácie o koronavíruse. Špeciálne vybraná sekcia Získajte fakty je však momentálne dostupná iba v USA.

facebook covid-19 opatrenia 2
Zdroj: Facebook

V iniciatíve plánuje Facebook pokračovať aj naďalej

„Postupným vývojom pandémie sa budeme aj naďalej zameriavať na najúčinnejšie spôsoby, ako udržať dezinformácie a nebezpečné falošné správy o aplikácii COVID-19 mimo našich aplikácií, a zaistiť, aby ľudia mali dôveryhodné informácie od odborníkov na zdravie, aby zostali v bezpečí a informovaní, “ píše Facebook na svojich stránkach.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close