SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Facebook vám odteraz povolí sledovať aj témy, nielen stránky

Možno ste už aj vy unavení z toho, že ak lajknete nejakú stránku, pokiaľ ju sledujete, zobrazujú sa vám z danej stránky všetky príspevky. Facebook prišiel s nápadom zmeniť túto politiku. Prečo by ste nemohli sledovať len témy, ktoré vás zaujímajú, však?

V týchto dňoch sa vo facebookovom News Feede objavilo tlačidlo „Témy na sledovanie“, čo vám umožňuje prehľadávať rôzne témy cez Divadlo, Hororové filmy či Fotografiu. Ak kliknete na „Sledovať“, dostanete sa k feedu vyhradenému pre túto tému. Ten obsahuje kolekciu stránok, ktoré o danej téme publikujú. Môžete si tak prezrieť všetky stránky, z ktorých sa vám budú zobrazovať verejné príspevky vo vašom hlavnom feede.

„Testujeme spôsoby, ako sa ľudia môžu prihlásiť priamo na odber tém v informačnom kanáli, aby mohli vidieť viac príbehov o témach, ktoré sa im páčia. Okrem sledovania konkrétnych stránok je to nový spôsob, ako sledovať všeobecné témy, ktoré vás zaujímajú.“, hovorí Facebook vo svojom vyhlásení.

Čo s kontroverznými témami?

Vyzerá to tak, že Facebook sa zatiaľ dištancuje od kontroverzných alebo polarizujúcich tém, ktoré by mohli vzbudiť negatívne reakcie užívateľov. Táto funkcia by totiž pre témy ako „Donald Trump“, „Zdravotníctvo“, „Utečenci“, „Dane“, či „Terorizmus“ mohla byť problematická. Avšak na druhej strane, vďaka tomu, že Facebook tieto témy vytiahne z rôznych spravodajských zdrojov naprieč politickým spektrom, ukáže ľuďom aj iné názory, o ktorých by mohli začať premýšľať. Cieľom tohto projektu je teda tiež pomôcť ľuďom vidieť úplnejší obraz, nie len alternatívne perspektívy, ktoré sa často nezakladajú na pravde.

Zdroj: thecrunch.com

Zuckerberg presne to navrhuje s touto funkciou.

„Účinnejším prístupom je ukázať celý rad perspektív, nechať ľudí vidieť, kde sú ich názory na spektre a dospieť k záveru o tom, čo si myslia, že je správne.“

Ako na funkciu zareagujú užívatelia sa zatiaľ nedá povedať, no podľa nášho názoru by to skôr mohli oceniť. Nejde predsa len o témy zo spravodajských portálov, ale aj rozširovanie si obzorov vo svojom hobby.

Zdroj: thecrunch.com, vlastný (obrázok)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky