fbpx
Spravodajstvo

Facebook stránky už čoskoro stratia tlačidlo „Like“. Pozrite sa, aké zmeny pre nás chystá sociálna sieť

Tlačidlo Like, ktoré lemuje Facebook od roku 2007, pôjde v prípade stránok do úzadia

Sociálna sieť Facebook prostredníctvom svojich stránok oznámila, že dnešným dňom začína s distribúciou nového vzhľadu stránok pre verejne známe osobnosti a ďalšie verejné stránky.

Zo stránok sa stratí tlačidlo Like a počítadlo

Doteraz sa správcovia stránok doslova naháňali za tým, aby získali čo najviac Like-ov. Nuž, sociálna sieť robí najnovšie poriadok so stránkami, ktoré už nebudú musieť naháňať Like-y. Na druhej strane, v pozornosti prevádzkovateľov stránok zostanú followeri, teda sledovatelia stránok. 

Facebook hovorí, že odstránením tlačidla Like vrátane ich počítadla, a sústredenia sa na sledovateľov stránky, pomôže správcom lepšie pochopiť reálnu fanúšikovskú základňu. Z pohľadu používateľov zas dôjde k masovému „odlajknutiu“ stoviek stránok, ktoré reálne nikdy nesledovali.

„Odstraňujeme označenia Páči sa mi a zameriavame sa na sledovateľov, aby sme zjednodušili spôsob, akým sa ľudia spájajú s ich obľúbenými stránkami. Na rozdiel od označení „Páči sa mi to“, „Sledovatelia stránky“ zastupujú ľudí, ktorí môžu dostávať aktualizácie zo stránok,…“

Ďalšou novinkou je, že stránky na Facebooku budú môcť sledovať iné účty používateľov (pozn. redakcie: dnes môžu sledovať iné stránky). Zároveň dostanú vlastný News Feed, teda nástenku správ, kde uvidia aktualizácie zo sledovaných účtov.

NRP-New_Page_Experience_inline1
Zdroj: about.fb.com

K dispozícii bude tiež funkcia Otázky a odpovede, ktorú budú môcť manažéri stránok používať na lepšie odpovedanie otázok od fanúšikov. Facebook ďalej hovorí, že zlepšuje aj detekciu nenávistných prejavov a odcudzenia identity, ako aj násilného, ​​sexuálneho, či spamového obsahu.

Čo sa týka aplikovania zmien na všetky stránky, tak táto informácia nie je aktuálne dostupnou. Spoločnosť píše, že začala s jej postupnou distribúciou. Inými slovami, vyššie popísane zmeny môžu byť dostupnými v priebehu niekoľkých dní, až týždňov. 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close