APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Facebook spustil službu Cloud Gaming. Na iOS platforme dostali však od spoločnosti Apple STOPKu!

Facebook oficiálne oznámil, že sprístupňuje pre vybrané regióny službu Cloud Gaming

Nie je žiadnym tajomstvom, že svet sa pomaly, ale isto „presúva do Cloudu“. Dnes tieto služby využívame nie len na archiváciu našich dát, či spomienok, ale aj za pracovnými účelmi, či za zábavou. Sociálna sieť Facebook pred malými chvíľami informovala širokú verejnosť, že oficiálna spúšťa službu Cloud Gaming.

Facebook spustil službu Cloud Gaming

„Dnes oznamujeme, že spoločnosť Facebook Gaming uviedla na trh niekoľko hier streamovaných v cloude v aplikácii Facebook a v prehliadači – ktoré je možné hrať okamžite a bez nutnosti sťahovania…“ píše sa v tlačovej správe publikovanej spoločnosťou Facebook.

Spoločnosť ďalej dodáva, že služba je aktuálne dostupná na viacerých platformách. iOS však medzi podporovanými platformami zatiaľ nemáme hľadať. Dôvodom je, že spoločnosť Apple im (zatiaľ) vystavila stopku.

„Cloudové hry, bohužiaľ, nespúšťame v systéme iOS, takže iba hráči s Androidom a webom sa budú tešiť z integrovaných cloudových hier na Facebooku, zatiaľ však pracujeme na alternatívnych možnostiach pre iOS. Ani s novými pravidlami spoločnosti Apple pre cloudové hry nevieme, či je spustenie v App Store životaschopnou cestou. „Samozrejme, vždy existuje otvorený internet,“ takže mobilné prehliadače môžu byť jednou z možností, ale v prehliadači Safari môžeme ponúknuť určité obmedzenia. Aj keď je naša cesta k iOS neistá, jedna vec je jasná. Apple zaobchádza s hrami inak a naďalej vynakladá kontrolu nad veľmi vzácnym zdrojom (pozn. redakcie: Facebook narážal na distribúciu softwaru na iOS platforme).“

Medzi hrami, ktoré sú aktuálne dostupnými, nájdete viacero známych titulov. Sú nimi napríklad Asphalt 9: Legends, Mobile Legends: Adventure, PGA TOUR Golf Shootout, Dirt Bike Unchained a ďalšie.

Facebook ďalej dodáva, že hoci hneď v úvode sú dostupné viaceré populárne herné tituly, tak s ich masívnou expanziou začnú začiatkom roka 2021. V súčasnosti je totiž služba dostupnou ešte v rámci BETA programu, kde dolaďujú posledné muchy. Zároveň treba dodať, že spoločnosť začína s sprístupňovaním tejto služby najmä naprieč USA, pričom následne bude uvoľňovoanou aj pre ďalšie regióny.

Je hranie hier v cloude bublinou?

Obdobnú službu dnes ponúka ešte napríklad spoločnosť GeForce. Ide konkrétne o službu GeForce Now, prostredníctvom ktorej si môžete zahrať aj tie najnáročnejšie hry, na relatívne slabých zariadeniach za podmienky, že máte dostatočne rýchle internetové pripojenie. Mimochodom, hoci táto technológia sprístupňuje hry širším masám ľudí, tak aj napriek tomu v nej mnohí experti nevidia väčší význam. Dôvodom je, že hoci ide o dobrý nápad, ako prilákať nových hráčov, tak na konci dňa tomu tak nemusí byť. Myslí si to aj šéf herného štúdia Take-Two, ktorý povedal:

„Niektorí hovoria, že momentálne je v obehu asi 130, možno 140 miliónov herných konzol,“ vysvetľuje Strauss. „Na svete sú miliardy počítačov a keď teraz vydáte konzolovú hru na počítač, telefón a tablet, vaše pôsobenie na trhu sa zväčší 20-násobne. Matematicky. To však nedáva žiadny zmysel. Z toho totiž vyplýva, že ste veľkým fanúšikom videohier, ale nie ste ochotní kúpiť si konzolu.“

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close