ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Facebook spúšťa aplikáciu Facebook Gaming. Poteší ňou hlavne mladšie ročníky

Herný priemysel sa v čase pandémie neustále zväčšuje. Uvedomuje si to aj Facebook, ktorý zrýchlil vývoj špeciálnej "hernej" aplikácie

Facebook plánuje už dnes predstaviť špeciálnu mobilnú aplikáciu Facebook Gaming, ktorá je určená na sledovanie a vytváranie herných streamov a videí. Bezplatná aplikácia určená najmä pre fanúšikov počítačových hier mala byť pôvodne predstavená až v lete tohto roka, no Facebook sa z dôvodu celosvetovej pandémie rozhodol urýchliť vývoj aplikácie, ktorá by mala uzrieť svetlo sveta už dnes, v pondelok 20. apríla 2020, informuje renomovaný The New York Times.

Herná platforma na sledovanie obsahu je pre Facebook prioritou

„Investovanie do hier sa vo všeobecnosti stalo pre nás prioritou, pretože hry vidíme ako formu zábavy, ktorá skutočne spája ľudí,“ uviedol Fidji Simo, vedúci aplikácie Facebook.

Aplikácia Facebook Gaming to bude mať vo svete streamovacích kanálov naozaj obtiažne, no už dlhé mesiace praxe ukázali, že orientovanie sa na herný sektor bol pre Facebook dobrý krok. Facebooku sa v posledných mesiacoch podarilo uloviť hneď niekoľko popredných streamerov z konkurenčných platforiem ako Twitch, YouTube, či Microsoft Mixer. Nie je žiadnym prekvapením, že pomerne dobrá taktika zo strany najväčšej sociálnej siete priniesla spoločnosti skvelé výsledky – platforma totižto už dnes hlási, že mesačne sa o herný obsah zaujíma až 700 miliónov používateľov z celkového počtu 2,5 miliardy používateľov.

Aplikácia bude momentálne dostupná iba pre Android

Špeciálna herná aplikácia Facebook Gaming bola údajne testovaná už v posledných 18 mesiacoch v juhovýchodnej Ázii a Latinskej Amerike. Ako sme už spomínali vyššie, celosvetovo by mala byť dostupná už od dnešného dňa, no bohužiaľ, momentálne iba pre mobilný operačný systém Android. Používatelia konkurenčného iOS si budú musieť počkať na schválenie aplikácie zo strany spoločnosti Apple, keďže sprístupnenie aplikácie bolo pôvodne naplánované až na toto leto.

Poznámka redakcie: Aplikácia bude údajne oficiálne predstavená a sprístupnená počas dnešného dňa.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close