Spravodajstvo

Facebook Správy sú už dostupné v prvej európskej krajine. Čo to je za funkciu a ako funguje?

Facebook sprístupňuje funkciu Facebook Správy pre prvú krajinu mimo amerického trhu. Je ňou Veľká Británia

Facebook News, resp. Facebook Správy boli predstavené ešte v roku 2019 pričom sociálna sieť ich sprístupnila výlučne pre americký trh. Vo svojej podstate ide o nástenku, ktorá je vyplnená obsahom od vydavateľov médií. Samozrejme, obsah, ktorý používatelia vidia je prispôsobeným nielen aktuálnym témam, ale aj záujmom používateľov.

Facebook Správy sú už dostupné aj mimo USA

Najnovšie sociálna sieť oznámila, že s touto funkciou expanduje aj mimo USA. Upozorňuje na to portál TheVerge.com.

Prvou krajinou mimo americký trh, kde je táto funkcia dostupnou je Veľká Británia. Spoločnosť hovorí, že táto sekcia ponúkne zmiešaný obsah, ktorý je prispôsobený používateľom a zároveň dodáva, že vybraným médiám bude za zobrazovaný obsah aj platiť licenčné poplatky.

Hoci spoločnosť bližšie nepriblížila výšku poplatkov a ani kľúč, ako bude platiť jednotlivým médiám, tak možno očakávať, že spoplatnený bude obsah, ktorý si prevádzkovatelia chránia platobnými bránami. Sociálna sieť spolu s oznámením tejto funkcie prezradila, že kooperuje s viacerými svetovými médiami, akými sú napríklad Financial Times, Sky News, Channel 4 News, Telegraph Media Group, DC Thomson, Daily Mail group, The Guardian, The Economist, The Independent, Wired, či Vogue. Medzi médiami by mali byť rovnako zastúpené aj lokálne média.

Facebook spravy
Zdroj: Facebook

Zobrazovanie obsahu v tejto sekcii je založené hlavne na tom, že niektorí obsah je vyberaný tímom žurnalistov a ďalší sa zobrazuje na základe algoritmov spoločnosti, ktoré sa odrážajú od lajkov, zdieľaní a ďalších interakcií používateľov. Spoločnosť ďalej dodáva, že poskytne používateľom možnosť, aby mohli obmedziť obsah, ktorý nechcú vidieť. Napríklad budú mať možnosť zobrazovanie obsahu z konkrétneho spravodajského média. Rovnako v súvislosti s aktuálne pandémiou dodáva, že používatelia uvidia obsah len zo stránok s vysokou autoritou.

Podľa publikovaných správ spoločnosť Facebook aktuálne vedie rokovania s viacerými vydavateľstvami naprieč Francúzskom a Nemeckom, kde rovnako plánuje zaviesť túto novinku.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close