Spravodajstvo

Facebook pracuje na vlastnej kryptomene. Svoje uplatnenie nájde v aplikácii WhatsApp

Spoločnosť Facebook údajne pracuje na vlastnej kryptomene, ktorá by v budúcnosti mala slúžiť ako platforma pre posielanie peňazí prostredníctvom chatovacej aplikácie WhatsApp. S informáciami prišiel ako prvý portál Bloomberg, ktorému boli informácie poskytnuté priamo od ľudí pracujúcich na projekte.

Stabilná kryptomena

Pripravovaná kryptomena by mala mať viacero špecifík, ktoré ju od klasických kryptomien zásadne oddelia. Blockchainovo založená kryptomena by mala byť viazaná na určitú jednotku hodnoty, ktorou sa podľa všetkého stane Americký dolár. Facebook tým chce totižto docieliť stabilitu celej platformy, aby mohla slúžiť na posielanie finančných prostriedkov.

Prečo práve WhatsApp?

Chatovacia aplikácia WhatsApp je v našich končinách celkom využívaná, no vo svojej „domovine“ príliš populárna nie je. Facebook si ale svoju druhotnú aplikáciu vybral z dôvodu, že je populárna najmä v o čosi chudobnejší krajinách. WhatsApp je totižto najpopulárnejší v končinách ako je India, kde je WhatsApp často využívaný ako primárny komunikačný prostriedok. Práve do Indie putuje obrovské množstvo peňazí, ktoré svojim rodinám posielajú vysťahovalci pracujúci v zahraničí. Práve tejto skupine používateľov by mal WhatsApp a jeho kryptomena poslúžiť najlepšie.

Zákonné prekážky

Idea spoločnosti Facebook je celkom premyslená a vo viacerých aspektoch dobrá pre používateľov, bohužiaľ, s podobným nápadom prišla v minulosti už spoločnosť Basis, ktorá trhu predstavila stabilnú kryptomenu Stablecoin. Tá ale len prednedávnom zatvorila svoje brány, keďže jej boli pod nohy hodené doslova polená vo forme nových regulácií. Podobné nástrahy čakajú určite aj Facebook a sme zvedaví, ako sa s novými reguláciami po celom svete spoločnosť vysporiada.

Zdroj: futurism.com, úvodný obrázok (Pexels)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close