BezpečnosťSpravodajstvo

Facebook pracuje na novej funkcii pre aplikáciu Messenger, ktorej ambícia je obmedziť šírenia dezinformácií

Facebook do Messengeru zavedie funkciu, ktorá používateľom obmedzí masívne preposielanie správ. Chce tak zabrániť šíreniu dezinformácií.

Jane Manchun, známa reverzná vývojárka, ktorá už viackrát poukázala na skryté funkcionality jednotlivých aplikácií, prezrádza ďalšiu. Tentokrát ide o funkciu, ktorú našla v aplikácii Messenger. Na tému upozorňuje portál phonearena.com.

Proti šíreniu dezinformácií

Sociálne siete sú skvelým nástrojom na šírenie informácií. Mnohí však častokrát šíria aj dezinformácie, ktoré dokážu v „lepšom“ prípade len rozvíriť búrlivú debatu, a v tom horšom, aj napáchať nejaké škody. Bohužiaľ tieto správy mnohokrát nešíria len média s pochybnou povesťou, ale aj jednotlivci.

Tentokrát sa spoločnosť Facebook sústreďuje na jednotlivcov, ktorí využívajú na šírenie dezinformácií klasické správy, teda aplikáciu Messenger. Jane Machun poodhalila novú funkciu, ktorá bráni používateľom odosielanie masových správ. Konkrétne, Messenger Vás po novom  nepustí preposlať viac ako 5 správ. V prípade, ak dosiahnete tento limit, tak Vám vyskočí upozornenie s textom „Nemôžete preposlať viac ako 5 správ“.

V súčasnosti nie sú známe žiadne ďalšie obmedzenia (napr. časový rozostup, kedy bude používateľ môcť opäť preposlať správu) a ani časový harmonogram dostupnosti tejto funkcie.  Na druhej strane treba dodať, že vzhľadom na vyjadrenie sa Facebooku k tejto poodhalenej funkcii,  môžeme očakávať, že dostupná bude v relatívne krátkom čase.

„Usilovne pracujeme na tom, aby sme na našich platformách obmedzili šírenie dezinformácií, najmä s # COVID19, a skúmame ďalšie možnosti, ako napríklad testovanie prísnejších limitov pre to, koľko rozhovor môžete súčasne viesť a koľko správ budete môcť naraz odoslať. Táto funkcia sa stále vyvíja a ešte nie je externe testovaná, “ uviedla Alexandra Voica, manažérka EMEA Communications na Facebooku.

Len pre pripomenutie, v priebehu minulého týždňa viacero popredných platforiem, na čele s Facebookom a Google oznámilo, že vytvárajú platformu, ktorej cieľom je obmedzenie šírenia dezinformácií týkajúcich sa ochorenia COVID-19. Oznámili, že budú  uprednostňovať viac autoritatívne zdroje, pred tými so zlou povesťou.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close