fbpx
SpravodajstvoZaujímavosti

Facebook pracuje na inteligentnej AI hlasovej asistentke. Chce konkurovať Google, Microsoftu a spoločnosti Apple

Zatiaľ čo sme mohli posledné roky počúvať o chytrých asistentoch ako Siri od Apple, Cortana od Microsoftu či Google Asissitant od Google, tak sme doteraz nepočuli o hlasových asistentoch od sociálnych sietí, ktoré majú nadpriemerné dosahy. Teda až doteraz.

Hlasový asistent od Facebooku

Podľa najnovšieho reportu, ktorý priniesol portál FoneArena.com to vyzerá tak, že najväčšia sociálna sieť na svete, Facebook, plánuje spustiť svoje vlastné riešenie založené na pokročilej AI technológií. Za vývojom ich hlasového asistenta stojí tím vedení Ira Snyder, ktorá vyvíjala konkurenčné riešenie v podobe Siri, Cortany či Google asistenta.

Podľa aktuálne dostupných informácií, spoločnosť Facebook začala vytvárať partnerstvá so spoločnosťami, ktoré stoja za vývojom inteligentných reproduktorov za účelom, aby vytvorili vlastné AI zariadenia. Na konci dňa, by mali nájsť ich vlastného AI asistenta v produktoch ako Portál, Oculus headset a neskôr v zariadeniach určených na virtuálnej, resp. rozšírenej reality.

Hovorca Facebooku v spojitosti s aktuálnymi správami kolujúcimi zákulisím povedal:

„Pracujeme na vývoji technológií hlasových a pomocných asistentov, ktoré môžu fungovať v celej rade produktov AR / VR vrátane produktov Portal, Oculus a budúcich produktov.“

Zdroj: PhoneArena.com, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close