APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Facebook ponúka mladistvým 20 eur za ich osobné údaje

To, že Facebook zhromažďuje a uchováva vaše informácie po dobu troch rokov nieje nič prekvapivé. Toto je ale iný extrém! Medzi mladistvými začal šíriť aplikáciu, ktorá za odmenu 20 eur zbiera všetky možné informácie o vašej osobe.

Facebook program s názvom „Projekt Atlas“ používateľom od 13 do 25 rokov platí 20€ mesačne, ak si nainštalujú aplikáciu s názvom Facebook Research.

Problémom je však to, že za 20€ budú mať takmer maximálny prístup do vašeho zariadenia s iOS alebo Android. To zahŕňa prístup k vašim najsúkromnejším údajom (správam,fotkám,statusom).

Stojí to za „dvacku“ ?

Problémom je, že aplikácia nezhromažďuje len informácie s Facebooku ale aj iné. Takže každú fotku z galérie, vaše e-maily, vyhľadávania na webe či objednávky na Amazone, ba dokonca aj screenshoty (snímky obrazovky).

Aplikácia porušuje pravidlá obchodov s aplikáciami

Všetky tieto získané informácie automaticky zasiela na servery Facebooku. Pre iOS bola aplikácia po správe TechCrunch zakázaná kedže porušovala
pravidlá pre vývojárov. Hovorca spoločnosti Apple sa vyjadril pre spoločnost TechCrunch , že aplikácia bola „zjavným porušením ich dohody“ s Facebookom a tým pádom spoločnosti Facebook odobrali právo na distribúciu interných aplikácií pre iOS.

Spoločnosť už pred použitím služby Facebook Research použila aplikáciu Onavo Protect, ktorá ponúkala službu VPN. Tá však bola automaticky zakázaná v obchode aplikácií pre iOS, a však stále je dostupná v obchode Android Play.

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (Pexels)
 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close