AppleBezpečnosťSpravodajstvo

Facebook naznačuje, že za hacknutím telefónu Jeffa Bezosa môže byť nedostatočne zabezpečený iPhone a nie WhatsApp

Facebook sa vyhradzuje ohľadne správ, ktoré hovoria nedostatočnom zabezpečení WhatsAppu. Hovorí, že na vine je skôr operačný systém smartfónu.

V priebehu minulého týždňa obehla svet správa o hacknutí smartfónu jedného z najbohatších mužov sveta, Jeffa Bezosa, zakladateľa platformy Amazon. Za údajným hacknutím jeho smartfónu malo stáť video, ktoré bolo odoslané z účtu saudského princa v kombinácii so zraniteľnosťou aplikácie WhatsApp. Malware bol navrhnutý tak, aby potencionálny útočník mal prístup ku všetkým súborom v zariadení, vrátane správ, obrázkov a podobne, píše portál Bloomberg.com. Podľa oficiálnych vyhlásení, ambasáda Saudskej Arábie odmieta, že by bola zapojená v tomto hacknutí zariadenia, a volá po riadnom vyšetrení celej situácie.

Facebook: Nie WhatsApp, ale iPhone

Nick Clegg, vedúci pracovník bezpečnostných politík spoločnosti Facebook (pozn. redakcie: WhatsApp služba je vlastnená spoločnosťou Facebook od októbra 2014) naznačil, že nemusí byť na vine aplikácia WhatsApp, ale operačný systém v smartfóne, teda iOS.

V rozhovore vyššie Nick Clegg povedal:

„Je to trochu ako keby vám niekto poslal škodlivý e-mail, ožije len vtedy, keď ho otvoríte. Mám podozrenie, že to muselo byť niečo také, takže niečo ovplyvnilo operačný systém telefónu.“

Správa z vyšetrovania spoločnosťou FTI Consulting, ktorú si Bezos najal odhalila, že po rozbalení videa začal jeho telefón odosielať extrémne veľa dát. V správe sa uvádza, že smartfón v porovnaní so štandardným správaním odosielal o 29 000% viac dát ako tomu bolo predtým. Priemerne denne odoslal až 126MB dát na cudzie servery. Mimochodom, hacknutie Bezosovho smartfónu netrvalo 1 alebo 2 dni, ale približne 6 mesiacov.

Via Phonearena.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Bezpečnosť facebook Hacknutie iOs iPhone Jeff Bezos WhatsApp

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close