SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Facebook Messenger je tu opäť s novými vychytávkami

Facebook je tu s ďalšou aktualizáciou svojej appky Facebook Messenger zameranou na zlepšenie skupinových chatov.

V najnovšej aktualizácii pre Messenger na webe, iOSe a Androide tento týždeň (Windows 10 v očakávaní/zahrnutý do webovej aplikácie) budú môcť teraz užívatelia zmieniť ostatných v skupinovom chate pomocou @mention.

Adresujte niekoho bez nevyhnutnosti súkromnej správy

Pre tých, ktorí nie sú oboznámení s touto paradigmou, @mention je jedným z nástrojov pre zasielanie správ, spopularizovaných na Twitteri a neskôr na Slacku (v kontexte správ). Umožňuje užívateľom v skupinovom chate spomenúť niekoho tak, že len ten, kto je @zmienený, dostane oznámenie. Je to užitočné najmä v prípade, že chcete vyvolať niečiu pozornosť v rušnom rozhovore bez nevyhnutnosti využiť súkromnú správu.

Facebook najprv priniesol túto funkciu do WhatsApp, a je pekné, že si razí svoju cestu už aj do Messengeru.

Zdroj: newsroom.fb.com

Facebook teraz okrem toho umožňuje užívateľom „reagovať“ na správy. Predtým Facebook dovolil užívateľom iba „lajkovať“ správy, ako aj posielať rôzne vlastné emotikony v rozhraní chatu. Teraz môžu užívatelia vyjadriť viac emócií ako a nové tlačidlo „nepáči sa mi“ v reakcii na správy. Je to podobné ako reakcie k statusom na hlavnej facebookovej stránke a v aplikácii.

 

Zdroj: FB Newsroom

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
facebook Facebook Messenger Messenger skupinovy chat
Close
Close