Pracovné ponuky
Spravodajstvo

Facebook Messenger pridáva podporu 360-stupňových fotografií a videí v HD kvalite

Jedna z najpopulárnejších chatovacích aplikácií, Facebook Messenger, má už od svojich začiatkov viacero nedostatkov. Jedným z týchto nedostatkov je aj dlho chýbajúca podpora posielania 360-stupňových fotografií a videí v HD kvalite. Zlá situácia sa zmenila a zasielanie 360-stupňových fotografií už Messengeru nerobí problém, no na posielanie HD videí si budeme v našich končinách musieť ešte chvíľu počkať.

Zdieľajte s vašimi priateľmi ešte kvalitnejší obsah

„Úžasné 360-​​stupňovové fotografie a panoramatické fotografie vám umožnia zdieľať viac pohlcujúceho pohľadu na váš svet – od úžasnej krajiny až po očakávaný výhľad na oceán z vašej hotelovej izby alebo spôsob, akým váš nový byt vyzerá – vďaka aplikácií Messenger máte takmer neobmedzené možnosti, „ oznámili Sean Kelly a Hagen Green prostredníctvom Facebook blogu.

V prípade 360-stupňových fotografií sa naozaj nejedná o niečo prelomové, čo by väčšina z nás využila. Samozrejme, každý sa chceme našim priateľom pochváliť úžasným výhľadom z hotelovej izby, no tak veľa ich zase nie je. Táto funkcia sa ale určite raz zíde a vítame ju, no posielanie videí v HD kvalite považujeme za omnoho podstatnejšiu novinku. Messenger má po novom posielať videá v rozlíšení 720p, čiže HD. Jedná sa o celkom prijateľný kompromis, pretože internetové pripojenie nie je vždy dokonalé a nahratie a odoslanie Full HD by bolo zrejme príliš.

HD video v našich končinách zatiaľ dostupné nie je

Ako sme už spomínali vyššie, posielanie HD videa zatiaľ nie je dostupné v našich končinách. Zatiaľ čo posielanie 360-stupňových fotografií je oddnes dostupné celosvetovo na platformách iOS a Android, posielanie HD videí je limitované pre  Austráliu, Belgicko, Kanadu, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nórsko, Singapur, Rumunsko, Švédsko, Južnú Kóreu, Hongkong, Japonsko, Holandsko, Švajčiarsko, Taiwan, Veľkú Britániu a USA.

Zdroj: Facebook

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close