APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Facebook Messenger prichádza s novými bezpečnostnými funkciami, ktoré upozornia na podvodníkov

Vývojári sa zamerali aj na ochranu detí, ktoré sú v populárnej chatovacej aplikácii značne ohrozenou skupinou

Jedna z najpoužívanejších chatovacích aplikácií na svete – Facebook Messenger, prichádza s novými bezpečnostnými opatreniami a funkciami, ktoré by mali zabrániť podvodníkom a inému podvodnému a nevhodnému konaniu.

Vyhnite sa podvodníkom

Jednou z nových bezpečnostných funkcií v aplikácii Messenger je zobrazovanie bezpečnostných upozornení v prípade, ak aplikácia zaregistruje podozrivé konanie druhého člena konverzácie. V takomto prípade vám aplikácia ponúkne tipy, ktoré pomôžu ľuďom nie len konanie podvodníka odhaliť, ale zároveň aj cudziu osobu zablokovať, či nahlásiť.

facebook messenger bezpecnostna funkcia 2
Zdroj: Messenger

Udržme maloletých v bezpečí

Vývojári aplikácie Messenger však tentokrát nemysleli iba na bežných používateľov. Opäť sa dôkladne zamerali na najohrozenejšiu skupinu používateľov chatovacej aplikácie – na deti a ľudí vo veku do 18 rokov. Messenger totižto najnovšie dokáže obmedzovať kontakt s podozrivými dospelými osobami, ktorých deti nemajú pridaných v priateľoch. Špeciálny algoritmus strojového učenia dokáže automaticky rozpoznávať podozrivých ľudí na základe toho, ako interagujú s maloletými osobami – dobrým príkladom je zaslanie obrovského počtu žiadostí o priateľstvo maloletým osobám. V takomto prípade je to pre špeciálny algoritmus jasný signál toho, že niečo nie je v poriadku.

O ochranu súkromia sa používatelia báť nemusia

Veľkú časť z vás určite vyššie uvedené novinky znepokojili, keďže sa môžte obávať zneužitia vašich súkromných správ a citlivých údajov. Na záver teda uvádzame dôležitú informáciu, ktorú vo svojej správe uvádza aj priamo aplikácia Messenger – nové bezpečnostné funkcie nikam vaše konverzácie neodosielajú a všetko prebieha priamo vo vašom smartfóne. Aplikácia využíva úplné šifrovanie konverzácií (end-to-end) a tak ku nim nemá prístup naozaj žiadny zamestnanec, vývojár, či iné osoby. Vyššie spomenuté funkcie sa spoliehajú na strojové učenie, ktoré sa automaticky zameriava na signály správania druhých osôb, či na iné faktory (napríklad zasielanie žiadostí maloletým osobám).

facebook messenger bezpecnostna funkcia
Zdroj: Messenger

Nové bezpečnostné funkcie by sa mali už čoskoro objaviť v prostredí aplikácie Messenger na mobilných zariadeniach s operačným systémom Android, ako aj iOS. Vybrané funkcie bezpečnostné funkcie, ako najmä upozorňovanie na podvodníkov a zobrazovanie tipov ako odhaliť podvodné konanie, je súčasťou aplikácie Messenger pre Android už od marca tohto roka.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close