AplikácieŠPEKULÁCIE

Facebook Messenger budeme možno čoskoro ovládať už aj hlasovými príkazmi

Spoločnosť Facebook aktívne pracuje na nových vylepšeniach aplikácie Facebook Messenger. Vývojári najnovšie pracujú na hlasovom ovládaní aplikácie, vďaka čomu by sa mohla zlepšiť možnosť ovládania aplikácie, či už osobám s postihnutím, alebo vodičom za volantom. Tieto informácie boli potvrdené aj samotnou spoločnosťou Facebook potom, čo na ne upozornil zahraničný technologický portál TechCrunch.

Asistenta stačí aktivovať špeciálnym tlačidlom

Na základe dostupných informácií je nová funkcionalita iba v internom vývoji a testovaní a medzi používateľov sa v blízkej budúcnosti určite nedostane. Funkcia je v interných dokumentoch aplikácie Facebook Messenger pre Android označovaná ako Messenger asistent, ktorý by mohol mať v aplikácií v budúcnosti vlastné tlačidlo s označením „M“. Spoločnosť Facebook ale bližšie funkciu a jej možnosti nedefinovala, na základe čoho môžeme hovoriť iba o hypotetickej rovine jej využitia v realite.

„Medzi zamestnancami často experimentujeme s novými funkciami v službe Messenger. V súčasti ale nemáme žiadne ďalšie informácie, čo by sme Vám mohli poskytnúť, “ povedal zástupca spoločnosti Facebook portálu TechRadar.

Potencionálne využitie a možnosti hlasového asistenta

Hlasový asistent v Messengeri by mohol byť využitý hneď niekoľkými spôsobmi. Jedným z nich je používanie asistenta ako prekladateľa textov do iných jazykov, poprípade iba jeho využitie na napísanie správy. Taktiež by bezproblémovo mohol spĺňať hlasové povely, napríklad ako vytočenie kamaráta alebo zahájenie videohovoru. Čo sa využitia týka, mohol by byť nápomocný používateľom s rôznymi postihnutiami, ktorí jednoducho nedokážu ovládať Messenger svojpomocne a často využívajú rozličné pomôcky, ktoré by boli v prípade asistenta úplne nepotrebné. Funkcia by bola ale najčastejšie využívaná práve vodičmi, ktorí sa musia neustále sústrediť na cestu a možnosť posielania písaných správ hlasom by znižovala riziko kolízií na cestách, ktoré sú spôsobené pozeraním do telefónu.

Hlasový asistent v aplikácií Facebook Messenger by mnohým používateľom určite pomohol, no ako sme uviedli už vyššie, spoločnosť Facebook neuviedla žiadny dátum, ani oficiálne nepotvrdila dostupnosť tejto funkcie v budúcnosti.

Zdroj: digitaltrends.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close