Spravodajstvo

Facebook konečne oficiálne odhalil svoju „vlastnú“ kryptomenu Libra, ktorá bude súčasťou digitálnej peňaženky Calibra

Po niekoľkých rokoch šepkania o kryptomene od samotného Facebooku sme sa konečne dočkali jej oficiálneho predstavenia. Facebook svoju novú kryptomenu predstavil v najnovšom blogu, ako aj na úplne novej stránke.

Nová digitálna peňaženka pre novú kryptomenu

Spoločnosť Facebook oficiálne predstavila nie len svoju dcérsku platformu Calibra, ale aj jej podprodukty a potencionálnu víziu jej využitia v budúcnosti. Práve Calibra by mala byť novou platformou pre poskytovanie finančných služieb na celom svete, ktoré budú dostupné aj v rozvojových krajinách. Jej cieľom je čo najlepšie zmazať rozdiely medzi jednotlivými krajinami, ako aj sprístupniť online obchod pre viac ľudí na celom svete.

„Toto je výzva, ktorú chceme s Calibrou vyriešiť – nová digitálna peňaženka ktorú budete môcť využívať na šetrenie, posielanie a platenie v kryptomene Libra, „ píše Facebook vo svojom blogu.

Základnom platformy Calibra bude digitálna peňaženka, ktorá bude slúžiť na odkladanie úplne novej kryptomeny s názvom Libra. Celá peňaženka bude založená tradične na blockchaine. I keď sa zatiaľ všetko nesie v teoretickej rovine, Facebook deklaruje, že nová peňaženka bude spoločne s kryptomenou dostupná už v budúcom roku. K dispozícii bude nie len v aplikáciách ako Messenger a WhatsApp, ale aj ako samostatná aplikácia.

Skutočne odvážna vízia

I keď žiadne z informácií uvedených v blogu Facebooku nemôžeme považovať za úplne relevantné, už iba samotné vízie spoločnosti sú naozaj odvážne. Facebook chce nie len zacieliť svoju službu aj do rozvojových krajín, ale zároveň sa chce pustiť do naozaj veľkých výziev. Ku klasickým transakciám medzi priateľmi, chce časom pridať aj napríklad platenie za služby či kávu, poprípade platenie účtov jedným tlačidlom. Veľkou výzvou bude určite aj nákup lístkov na MHD poprípade lístkov do metra, ktoré chce Facebook taktiež zahrnúť do služieb dostupných v peňaženke Calibra. Všetky tieto transakcie chce pritom Facebook vykonávať behom niekoľkých sekúnd. Používanie peňaženky Calibra vo svojom blogu totižto pripisuje ku posielaní sms správ medzi dvomi osobami.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close