Spravodajstvo

Únik hesiel z Facebooku ovplyvnil aj únik miliónov hesiel používateľov Intagramu. Facebook to pripustil takmer po mesiaci

Spoločnosť Facebook počas minulého mesiaca nečakane informovala o ďalšom škandále, ktorý bol zistený priamo v útrobách spoločnosti. Išlo o ďalší únik hesiel v rámci databáz, kde boli heslá uložené v obyčajnom plain texte a mali ku nim prístup tisíce zamestnancov Facebooku. Facebook v tej dobe informoval o tom, že ovplyvnených bolo viac ako 200 miliónov účtov z aplikácií Facebook, Facebook Lite. Ovplyvnených bolo podľa vtedajších údajov aj pár tisíc účtov Instagramu, no Facebook po niekoľkých týždňoch zmenil svoje stanovisko a počet ovplyvnených používateľov Instagramu rapídne narástol. Informoval o tom portál Techcrunch.com.

Aktualizované stanovisko Facebooku

„Odhalili sme ďalšie záznamy s uniknutými heslami z Instagramu, ktoré boli uložené v plain-texte. Teraz odhadujeme, že tento problém ovplyvnil milióny používateľov Instagramu. Dotknutých používateľov budeme o tejto situácií informovať, presne tak, ako to bolo aj doposiaľ, „ uvádza spoločnosť Facebook vo svojom aktualizovanom blogu.

V aktualizovanom vyhlásení sa taktiež nachádza aj ďalšia poznámka, týkajúca sa prípadného zneužitia hesiel. „Naše vyšetrovanie zistilo, že uložené heslá neboli nijak interne zneužité alebo nesprávne sprístupnené.“ Bohužiaľ, celý záver vyšetrovania k dispozícií nie je.

Všetky potrebné informácie ohľadom celého škandálu nájdete v našom staršom článku.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close