Spravodajstvo

Facebook hlási obrovský výpadok svojich služieb. Nefunguje ani Instagram a WhatsApp

Väčšina internetových služieb od spoločnosti Facebook nefunguje. Príčina globálneho výpadku zatiaľ nie je známa.

Nefungujú vám v posledných hodinách služby od spoločnosti Facebook? Ak áno, rozhodne nie ste sami. Sociálna sieť a jej pripojené služby hlásia globálny výpadok aktuálne trvajúci už viac ako hodinu, pričom spojazdnenie jednotlivých služieb je zatiaľ v nedohľadne. Známa nie je ani presná technická príčina výpadku, ktorý zasiahol služby Facebook, Messenger, Instagram a WhatsApp.

Technická príčina zatiaľ známa nie je

Ak sa momentálne pokúsite otvoriť stránky služby Facebook, takmer určite narazíte na správu o nedostupnosti služieb. S technickými problémami napríklad pri odosielaní a prijímaní správ narazíte aj v službách Messenger, Instagram a WhatsApp. Technické problémy najprv potvrdila služba Downdetector, ktorá zbiera nahlásenia o výpadku služieb od používateľov po celom svete.

Neskôr na výpadok služieb zareagovala aj samotná sociálna sieť Facebook, ktorá svojich používateľov informovala paradoxne cez konkurenčnú sieť Twitter. Spoločnosť Facebook vo svojej krátkej správe nezverejnila detailné informácie o samotnom výpadku, či prípadné technické problémy, ktoré globálny výpadok služieb mohli spôsobiť. Neznámy zostáva aj prípadný čas opätovného sprístupnenia všetkých služieb spoločnosti Facebook.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close