TECHNOLÓGIE

Facebook, Google a ďalší technologickí giganti vás nechajú preniesť si dáta medzi jednotlivými (aj konkurenčnými) aplikáciami

Určite to poznáte, prechod z jednej služby na druhú býva častokrát obťažným procesom a v mnohých prípadoch nereálnym, a to z dôvodu, že každá spoločnosť dáta formátuje a spracováva rôznym spôsobom. Inými slovami, napríklad v prípade ak využívate nejakú sociálnu sieť, ktorú chcete opustiť a prejsť na druhú a zároveň nestratiť dáta tak je to v mnohých prípadoch nereálne. A to aj napriek tomu, že si môžete stiahnuť kompletný dataset informácií o vás samotných, tak ho na konci dňa neviete ďalej využiť lebo sa nedá importovať do novej služby.

Prenesenie dát z jednej služby do druhej by mohlo byť jednoduchšie

Nový projekt technologických gigantov Google, Facebook, Twitter a Microsoft „The Data Transfer Project“ (ďalej už len ako DTP) reaguje práve na vyššie popísanú problematiku. Cieľom projektu je vytvoriť jednotný štandard dát, ktoré by bolo možné prenášať z jednej aplikácie do druhej.

Využitie tejto funkcionality by malo viacero pozitívnych aspektov pre koncových používateľov. Len si predstavte, prenesenie vašich nastavení, playlistov, informácií z profilov a podobne medzi jednotlivými službami by tak bolo výrazne jednoduchšie a bola by to len otázka niekoľkých minút. Na druhej strane by spoločnosti zapojené v tomto projekte mali výrazne jednoduchšiu východziu pozíciu pri popularizácii nových funkcií.

Zároveň ak DTP získa celosvetovú dynamiku a jej zakladajúci ako aj budúci partneri budú spolupracovať v dobrej viere a nie na minimálne úrovni zapojenia, tak by tento projekt mohol priniesť výrazné zníženie prekážok pri experimentovaní s novými aplikáciami a službami. Zároveň používatelia získajú moc nad „správcami“ dát o nich samotných, kedy budú môcť jedným šmahom niekde zrušiť svoje profily a preniesť ich ku konkurencií.

Zdroj: techcrunch.com

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close