Spravodajstvo

Facebook experimentuje so službou, ktorá má ambíciu pomôcť s odhaľovaním závažných chorôb

Nová služba Facebooku by mohla priniesť skoré odhalenie vážnych chorôb. Chce svojich používateľov upozorňovať na možnosti preventívnych kontrol.

Sociálna sieť Facebook začala experimentovať so službou, ktorej cieľom je udržať svojich používateľov zdravými. Jedná sa o  službu, ktorá upozorňuje používateľov na preventívne kontroly, ktoré majú ambíciu odhaľovať možné závažné choroby ľudí.

Skvelý nápad

Služba zdržuje odporúčania viacerých zdravotníckych organizácií, ktorými sú: American Cancer Society (Organizácia na prevenciou rakoviny), American College of Cardiology (Organizácia zdržujúca kardiológov), American Heart Association (Organizácia srdcovocievnych chorôb) a Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb.

Mala by fungovať na princípe, že používateľ zadá vstupné údaje akými sú napríklad pohlavie či vek, a následne bude používateľ dostávať notifikácie, ktoré ho budú informovať napríklad o možnostiach preventívnych kontrol.

  • Zistite, ktoré prehliadky zdravotnícke organizácie odporúčajú pre váš vek a pohlavie
  • Získajte informácie o tom, ako vám každá akcia môže pomôcť zostať zdravým
  • Sledujte dokončené akcie a nastavte si pripomenutie, kedy je čas znova navštíviť poskytovateľa zdravotnej starostlivosti
  • Nájdite cenovo dostupné miesta na prístup k zdravotnej starostlivosti vo vašom okolí
  • Zdieľajte zdroje s ostatnými, aby ste svojim priateľom a rodine pomohli zostať zdraví

Píše sa v popise novej služby.

Podľa popisu služby, na oficiálnych stránkach spoločnosti, všetky dáta ktoré  používateľ poskystne do aplikácia nebudú s  nikým ďalej zdieľané, a ani nijak zneužívané, napríklad za účelom cielenia reklamy. Spoločnosť konkrétne píše:

„Zdravie je obzvlášť osobné, a preto sme od začiatku brali do úvahy súkromie a bezpečnosť. Preventive Health vám napríklad umožňuje nastaviť pripomenutia pre vaše budúce kontroly a označiť ich ako odbavené, ale neposkytuje nám ani zdravotníckym organizáciám, s ktorými pracujeme, prístup k vašim skutočným výsledkom testov. Osobné údaje o vašej činnosti v Preventívnom zdraví sa nezdieľajú s tretími stranami, napríklad so zdravotníckymi organizáciami alebo poisťovacími spoločnosťami, a preto ich nemožno použiť na účely, ako je napríklad spôsobilosť na poistenie.

Nezobrazujeme reklamy na základe informácií, ktoré poskytnete v Preventive Health – to zahŕňa napríklad nastavenie pripomenutia na test, označenie ako hotového alebo vyhľadanie miesta zdravotnej starostlivosti…..“

Služba je aktuálne testovaná v rámci Ameriky. Čo sa týka dostupnosti v ďalších regiónoch, tak tieto informácie zatiaľ absentujú. V každom prípade, nám sa táto služba celkom pozdáva, obzvlášť ak nebudú z nej informácie využívané aj za iným účelom, ako je poskytovanie notifikácií o preventívnych kontrolách. Uvítali by ste takúto službu aj v našom regióne?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close