Zaujímavosti

Facebook bol opäť raz zneužitý na neetické konanie. V Južnom Sudáne ho využili na dražbu mladej tínedžerky

Nástupom nových technológií ako sú sociálne siete prichádzajú aj nové „metódy“ ako šíriť informácie. Zahraničnými médiami aktuálne prelietava správa týkajúca sa dražby mladej 17-ročnej dievčiny, ktorej týmto spôsobom hľadali ženícha.

Dievčina na koniec prostredníctvom inzerátu našla svojho „vyvoleného“ a podľa portálu Reuters sa aj oženila. Určite tomu dopomohlo aj to, že samotný post sa stal virálnym v rámci krajiny. Bol vytvorený 25. októbra a Facebook zmazaný 9. novembra.

Etické zásady „inzerentov“ išli bokom

Hovorca Facebooku na margo vzniknutej situácie podčiarkol, že hocijaká forma obchodovania s ľuďmi je na sociálnej sieti zakázaná.

„Akákoľvek forma obchodovania s ľuďmi – či sú to príspevky, stránky, reklamy alebo skupiny nie je na Facebooku povolená. Odstránili sme príspevok ako aj natrvalo zabléokovali účet, ktorý patrí osobe, ktorá ho uverejnila na Facebook. “

Hovorca spoločnosti ďalej dodal, že pracujú stále na nových technológiách rozpoznávania obsahu nezodpovedajúcemu pravidlám Facebooku a zároveň doplnil, že o bezpečnosť sa stará viac ako 30.000 zamestnancov.

Takéto zneužitie Facebooku nie je ojedinelé

Facebook ako jedna z najväčších internetových komunít je často zneužívaná neetickým spôsobom. Príkladom môže byť napríklad Líbya kde bol Facebook využívaný súperiacimi milíciami na šírenie falošných a nenávistných správ, ktoré podnecovali k násiliu v krajine.

Zdroj: TheVerge.com

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s

Tip pre vás  Facebook začal na Slovensku s uvoľňovaním aktualizácie, ktorá mení kompletne vzhľad aplikácie
podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close