BezpečnosťSpravodajstvo

Facebook chce zabrániť bezhlavému zdieľaniu obsahu. Slovákom sa začalo zobrazovať toto nové upozornenie!

Facebook začal používateľom naprieč Slovenskom zobrazovať upozornenie, že sa chystajú zdieľať obsah, ktorý si neprečítali.

Ešte v máji tohto roka sociálna sieť Facebook oznámila, že začína s testovaním novej funkcie, ktorej cieľom je obmedzenie bezhlavého zdieľania obsahu. Ide konkrétne o funkciu, ktorá používateľa upozorní na to, že obsah, ktorý sa chystá zdieľať, si neprečítal.

Blíži sa koniec bezhlavého zdieľania obsahu naprieč Facebookom?!

Sociálna sieť týmto krokom chcela reagovať najmä na bombastické nadpisy článkov, ktoré sú častokrát zavádzajúce a používatelia ich zdieľajú bez toho, aby si ich otvorili a prečítali.

„Od dnešného dňa testujeme spôsob, ako podporiť informovanejšie zdieľanie novinových článkov. Ak pôjdete zdieľať odkaz na novinový článok, ktorý ste neotvorili, pred zdieľaním s ostatnými sa zobrazí výzva, ktorá vás vyzýva, aby ste ho otvorili a prečítali si ho.“ písala sociálna sieť v čase predstavenia funkcie.

Funkcia ako taká bola dlhšiu dobu testovanou vo vybraných regiónoch sveta pričom sa zdá, že ju spoločnosť najnovšie distribuuje pre širšiu verejnosť. Výnimkou nie je ani náš región, kde od včerajšieho dňa v rámci redakcie evidujeme na viacerých účtoch, že pri zdieľaní obsahu, ktorý sme reálne neotvorili, sa nám zobrazí upozornenie nižšie.

upozornenie na zdielanie obsahu ktory sme neotvorili_1.jpg
Zdroj: Vosveteit

Evidujete funkciu už aj vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Aké ďalšie funkcie pre nás sociálna sieť chystá?

V súvislosti s bezhlavým zdieľaním obsahu, Facebook pre nás chystá ďalšie funkcie, ktoré by mali obmedziť najmä šírenie rôznych poloprávd, či klamstiev. Ide napríklad o funkciu, ktorá vás upozorní na to, že interagujete s obsahom, ktorý javí prvky extrémizmu. Dnes však o tejto funkcii nepoznáme mnoho podrobností a to ani to, ako tento algoritmus hodnotí, ktorý obsah je „ten správny“, a ktorý je „ten zlý“.

Nejde však o jedinú novinku súvisiacu so zdieľaním obsahu. Spoločnosť v minulosti rovnako prezradila, že pracuje na funkcii, ktorá vás bude informovať o tom, že zdieľate obsah zo stránky, ktorá v minulosti zdieľala nepravdy. Rovnako Facebook uviedol, že do budúcnosti bude nielen týmto stránkam postupne znižovať dosah príspevkov, ale i používateľom, ktorí tento typ obsahu sústavne zdieľajú.

V závere však musíme povedať, že aktuálne nie je známa informácia, kedy budú vyššie popisované funkcie dostupné naprieč globálnym trhom vrátane toho nášho.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close