Pracovné ponuky
ANDROIDSpravodajstvo

Facebook chce vlastný operačný systém

Spoločnosť Facebook údajne pracuje na vlastnej verzii operačného systému. Nechce ním však nahradiť Android, ktorý je v smartfónoch.

Sociálna sieť Facebook chce byť viac nezávislá od technologických gigantov, ako je spoločnosť Google. Podľa najnovších správ, spoločnosť pracuje na vývoji vlastného operačného systému.

Informácie pochádzajú od Marka Lucovského, jedného z autorov operačného systému Windows NT, ktorý má zároveň stáť na čele vývojového tímu. Cieľom spoločnosť však nie je nahradiť operačný systém Android, teda minimálne na smartfónoch.

Facebook podľa slov viceprezidenta spoločnosti pre hardwarové záležitosti, sleduje týmto krokom viac voľnosti do budúcna a  to hlavne v oblasti budúceho vývoja vlastných zariadení. Okrem toho spoločnosť verí, že týmto krokom bude schopná ponúknuť ľuďom viac možností interakcií.

„Chceme si byť istí, že v budúcej generácii zariadení bude miesto aj pre nás. Nemyslíme si, že môžeme veriť trhu alebo konkurentom, že to tak bude. A urobíme to sami. “ hovorí Andrew ‘Boz’ Bosworth.

Nový operačný systém by sme tak mohli vidieť v hardwari, za ktorým stojí Facebook. Sú ním hlavne zariadenia ako Portal či inteligentné okuliare určené pre rozšírenú realitu. V týchto produktoch spoločnosť aktuálne využíva konkurenčné riešenia – Android.

Popri vývoji vlastného operačného systému spoločnosť má pracovať aj na vývoji vlastnej hlasovej asistentky, ktorá by mala konkurovať hlasovým asistentkám spoločností Google, Apple a Microsoft. Spoločnosť údajne už požiadala Microsoft o dáta z vyhľadávaní vyhľadávača Bing, aby mohla trénovať svojho asistenta.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close