Spravodajstvo

Facebook chce skoncovať s hoaxmi okolo nového koronavírusu. Pomôcť mu v tom má aj bezplatný reklamný priestor pre WHO

Svetová zdravotnícka organizácia môže už niekoľko dní využívať bezplatný reklamný priestor naprieč platformami spoločnosti Facebook

Do boja proti novému koronavírusu COVID-19 sa najnovšie zapája aj svetový gigant Facebook, ktorý najnovšie poskytol bezplatný reklamný priestor pre Svetovú zdravotnícku organizáciu (ďalej len WHO), informoval o tom zahraničný portál The Verge, ktorý nadviazal na predošlý status samotného zakladateľa spoločnosti Facebook, Marka Zuckerberga.

Bezplatná reklama pre dôležité inštitúcie

Spoločnosť Facebook údajne poskytne WHO „toľko reklamného priestoru, koľko bude potrebovať“. WHO však nie je jedinou organizáciou, ktorá o novom koronavíruse informuje širokú verejnosť, čo si samozrejme uvedomujú aj v samotnom Facebooku. Spoločnosť sa tak preto rozhodla udeliť aj špeciálne „reklamné kredity“ a to hneď niekoľkým inštitúciám, medzi ktorými sa nachádzajú nie len miestne centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb, ale aj samotné ministerstvá zdravotníctva v daných krajinách.

Informácie o koronavíruse nájdete aj priamo na Facebooku

Veľká angažovanosť spoločnosti Facebook má za následok, že priamo na sociálnej sieti sa dozviete o víruse COVID-19 všetky potrebné informácie. Do vyhľadávača stačí napísať frázu „koronavírus“, či „COVID-19“. Vyhľadávač následne odporuči relevantný výsledok v danom regióne, v našom prípade vás Facebook presmeruje priamo na stránky WHO.

Facebook chce zastaviť šírenie hoaxov a poplašných správ


Ošiaľ okolo nového koronavírusu spôsobil, že sa internetovým priestorom naozaj rapídnou rýchlosťou šíria hoaxy a poplašné správy, ktoré nijako neodzrkadľujú realitu. Na takéto poplašné správy ešte prednedávnom upozornila aj samotná Polícia Slovenskej republiky priamo na Facebookovej stránke, no proti takýmto typom správ chce zakročiť aj priamo spoločnosť Facebook. Tá plánuje filtrovať sociálne siete od konšpiračných teórií okolo koronavírusu, ako aj od prípadných reklám, ktoré by klamlivo informovali používateľov sociálnej siete.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close