fbpx
APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Facebook aktualizoval mobilnú aplikáciu. Aktualizácia však neprináša stále žiadanejší tmavý režim

Facebook aktualizoval svoju mobilnú aplikáciu. Okrem dizajnových zmien v aplikácii, prináša aj niekoľko ďalších drobných vylepšení.

Spoločnosť Facebook začala uvoľňovať aktualizáciu pre ich mobilnú aplikácia, ktorá prináša niekoľko zmien. Prvou viditeľnou zmenou je úprava pozadia v prípade hlavnej ponuky menu, ktorá bola doteraz modrou. Spoločnosť sa rozhodla ju zmeniť v bielu. Ako vyzerá hlavná ponuka menu, sa môžete pozrieť nižšie.

Portál TheVerge.com poukazuje zas na ďalšiu aktualizáciu, ktorá je postupne uvoľňovaná medzi používateľov. Ide konkrétne o nový režim, takzvaný „Quiet Mode“, teda tichý režim (aktualizáciu s týmto režimom v našom regióne ešte neevidujeme. Informovala však o nej aj samotná spoločnosť. Jej dostupnosť je teda len otázkou niekoľkých dní). Podľa náhľadov a popisov, ktoré Facebook  uverejnil, tento režim je určený na lepšie manažovanie času tráveného online.

Facebook_ Tichy rezim
Zdroj: Facebook

Facebook na svojich stránkach tento nový režim opisuje slovami:

„…Pridali sme tichý režim, ktorý stlmí väčšinu upozornení push. Ak sa pokúsite otvoriť Facebook v tichom režime, zobrazí sa vám pripomienka, že ste tento čas vyhradili na obmedzenie času v aplikácii. Pridali sme aj skratky do nastavení upozornení a predvolieb informačných kanálov, aby ste mohli na Facebooku čo najlepšie využiť kontrolu typu príspevkov, ktoré sa zobrazujú vo vašom informačnom kanáli, ako aj aktualizácií, ktoré dostanete.“

Okrem iného spoločnosť v rámci posledných aktualizácii pridala aj informačnú stránku ohľadne COVID-19, kde sa môžete dozvedieť informácie z dôveryhodných zdrojov ku aktuálnej pandémii. V súčasnosti pomocou tejto stránky môžete sledovať informácie primárne z Ministerstva zdravotníctva Slovenskej a niekoľkých ďalších renomovaných organizácií (napr. Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb).

Sekciu vyššie nájdete prostredníctvom hlavnej ponuky menu (tri čiarky vo vrchnej časti aplikácie).

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close