Spravodajstvo

Facebook a Instagram znižujú kvalitu prehrávaných videí. Dôvodom je COVID-19

Facebook a Instagram z dôvodu pandémie COVID-19 znižujú kvalitu prehrávaných videí. Chcú tak pomôcť odľahčiť dátový tok operátorov.

Len pár dní dozadu sme Vám priniesli informácie, že Youtube a Netflix prednastavajú kvalitu videí na nižšiu. Dôvodom týchto zmien je vírusové ochorenie  COVID-19 a sním spojený vyšší nápor používateľov na dátový tok. Spoločnosti tak reagovali na výzvy európskych predstaviteľov, aby sa zabránilo nadmernému preťažovaniu sietí.

Najnovšie sa k tejto iniciatíve pripája aj sociálna sieť Facebook spolu s Instagramom. Informuje o tom portál engadget.com. Spoločnosť sa k vzniknutej situácii vyjadrila slovami nižšie:

„Aby sme pomohli zmierniť akékoľvek potenciálne preťaženie siete, dočasne znížime bitové rýchlosti pre videá na Facebooku a Instagrame v Európe. Zaviazali sme sa spolupracovať s našimi partnermi na zvládnutí akýchkoľvek obmedzení šírky pásma počas tohto obdobia veľkého dopytu, a zároveň zabezpečiť, aby ľudia boli schopní zostať v kontakte pomocou aplikácií a služieb Facebook počas pandémie COVID-19. “

Toto rozhodnutie Facebooku je určite pre mnohých prekvapujúce. Dôvodom je, že najväčšími „žrútmi“ dát sú práve Youtube a Netflix, ktoré sú platformami výslovne založenými na prehrávaní videí.  V každom prípade, ide o správne rozhodnutie, ktoré môže prispieť k tomu, aby sme predchádzali prípadným problémom do budúcna.

Koncom minulého týždňa sme zisťovali, aká je situácia u našich mobilných operátorov. Tí nám na naše otázky odpovedali, že evidujú výrazne zvýšenie náporu zo strany zákazníkov. Zároveň však dodávajú, že situáciu zatiaľ zvládajú a nehrozí nám žiadny výpadok služieb, a to ani v prípade dodatočného vyťaženia ich kapacít. Na druhej strane však dodávajú, že žiadajú svojich zákazníkov o zodpovednosť, aby využívali hlasové a dátové služby zodpovedne.

Hrozí nám obmedzenie mobilných sietí v dôsledku koronavírusu? Pýtali sme sa slovenských operátorov

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close