AplikácieApple

Facebook oficiálne spúšťa funkciu 3D Photos. Zatiaľ je ale dostupná iba pre VR a iOS

Spoločnosť Facebook len pred niekoľkými hodinami predstavila a zároveň sprístupnila novú funkciu 3D Photos, ktorá vaše obyčajné zábery dokáže pretvoriť na „pohyblivé“ 3D fotografie.

Funkcia je integrovaná priamo v aplikácii

Keďže je nová funkcia priamou súčasťou aplikácie Facebook, na jej využitie si nepotrebujete stiahnuť žiadnu dodatočnú aplikáciu. Špeciálnu funkciu aktuálne nájdete v ponuke, ktorá sa Vám zobrazí pri pridávaní nového príspevku na Vašu nástenku. Spoločnosť Facebook taktiež zdieľala aj krátky návod, ako si takúto špeciálnu fotografiu vytvoriť.

How to Create 3D Photos

We presented the 3D photos feature and now we're handing the creativity off to you! We can't wait to see what you come up with. If you need a little help getting started, check out our video on how to post a 3D photo. What are you excited to bring to life using this immersive format?

Uverejnil používateľ Facebook 360 Štvrtok 11. október 2018

Princíp je celkom jednoduchý

I keď promo video samotnej funkcie vyzerá celkom dobre, nečakajte zázraky. Princíp samotnej funkcie nie je nijako prešpekulovaný. Funkcia jednoducho určí vzdialenosť medzi samotnými objektami na fotke, vďaka čomu môžeme výslednou fotografiou „hýbať“ v priestore.

3D Photos Now Rolling out on Facebook and in VR

Today we're starting to roll out 3D photos in both News Feed and VR. 3D photos bring scenes to life with depth and movement. Simply take a photo in Portrait mode using your compatible dual-lens smartphone, then share as a 3D photo on Facebook where you can scroll, pan and tilt to see the photo in realistic 3D.Everyone will be able to see 3D photos in News Feed and VR today, and the ability to create and post 3D photos starts rolling out today to some users, and will be available to everyone in the coming weeks. Learn more here: http://bit.ly/2Pu0Bsr

Uverejnil používateľ Facebook 360 Štvrtok 11. október 2018

Dostupnosť je aktuálne obmedzená

Nová funkcia je aktuálne dostupná iba na niektorých platformách. Presnejšie, dostupná je iba pre iOS a VR aplikáciu, ktorá sa dá používať v Oculus prehliadači na zariadení Oculus Go, alebo vo Firefoxe na zariadení Oculus Rift. Dostupnosť funkcie aj pre Android zatiaľ oznámená nebola. Viac informácií o novej funkcií nájdete v samotnom blogu spoločnosti Facebook.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Facebook)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close