AppleNovinky

Face ID od Apple na nových iPhone X zariadeniach nie je až tak dokonalé. Spoločnosti Bkav sa ho podarilo prelomiť

Nemuseli ste byť ani fanúšikom spoločnosti Apple a zariadení iPhone a aj napriek tomu ste určite počuli o novej funkcionalite Face ID, ktorá bola spropagovaná na jednotku.

V skratke, Face ID je technológia na rozpoznávanie tváre, ktorá mala byť na oveľa vyššej úrovni ako aktuálne riešenia. Nemalo ju byť možné oklamať žiadnou maskou, dokonca spoločnosť si bola tak istá touto technológiou, že sa rozhodla odstrániť zo zariadenia skenerom odtlačkov prstov. Čo však čert nechcel, spoločnosti Bkav sa túto technológiu podarilo prelomiť.

iPhone X bol oklamaný špeciálnou maskou

Ani technológia ako TrueDepth, ktorou sa Apple chválila pri predstavení tejto funkcionality nepomohla. Spoločnosť Bkav totiž vyrobila špeciálnu masku, na ktorej výrobu potrebovali 3D tlačiareň s cenovkou okolo 150 USD a silikón.

„Maska bola vytvorená kombináciou 3D tlače s make-upom a 2D obrázku. Líca kde sú veľké plochy pokožky sú spracované tak, aby oklamali AI Face ID.“, hovorí Ngo Tuan Ang, viceprezident Cyber Security Bkav.

V každom prípade Face ID je stále jeden z najbezpečnejších spôsobov ako si chrániť súkromie vo vašom smartfóne, ale nie je neprelomiteľným čoho je dôkazom výsledok práce spoločnosti Bkav.

Zdroj: PhoneArena

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Jeden komentár

  1. V podstate neprekonali len skener očnej duhovky u lumii. Všetko ostatne bolo prekonane ked sa nemýlim. Alebo viete o niekom kto prekonal skener na lumii 950/xl?

Pridaj komentár

Close
Close