SamsungSpravodajstvo

Exynos 2100 porazil v teste Snapdragon 888. Nie, nie je to sranda!

Exynos 2100 v teste batérie poráža procesor Snapdragon 888

Hoci procesory Exynos patria medzi špičku, tak aj napriek tomu mnoho používateľov sa v minulosti vyjadrilo, že by radšej uprednostnili Snapdragon. Dokonca situácia sa vyvŕbila až tak, že nespokojní zákazníci spísali petíciu, do ktorej sa zapojili tisíce zákazníkov. Dôvodom tohto kroku bolo, že používatelia Samsung telefónov s procesorom Exynos sa cítili byť ukrivdenými. Argumentovali tým, že si kupujú rovnaký smartfón, ale inej kvality. Tieto slová pritom boli mnohokrát potvrdené rôznymi testami. Druhým dychom však treba dodať, že tie rozdiely boli malými a v praxi si ich bežný,  ako aj náročný používateľ nemal šancu všimnúť.

Karta sa otočila, Exynos prekonáva Snapdragon

Portál sammobile.com najnovšie upozorňuje na celkom zaujímavý test, ktorý otáča garde. Tentokrát je procesor Snapdragon ten, ktorý zaostáva za procesorom Exynos.

Test, na ktorý poukazuje portál sa pozrel na výdrž batérie, resp. na rýchlosť jej vybíjania. Technologický kanál na serveroch YouTube, PBKreviews odhalil, že rozdiel počas 30-minútového testu bol celkom veľkým. 

Počas testovania zariadení Galaxy S21 Ultra mali obe varianty zariadenia nastavený najvyšší možný jas displeja. Ďalej,  zároveň bola v oboch prípadoch deaktivovaná podpora adaptívneho jasu a ďalšie funkcie šetriace batériu. Počas 30-minútového testu, kedy zariadenia disponovali rovnakými nastaveniami a zároveň boli na oboch zariadeniach vykonávane rovnaké úlohy, tak verzia s procesorom Exynos 2100 skončila s 89% batérie, zatiaľ čo verzia s procesorom Snapdragon 888 skončila s 87% batérie. Rozdiel hoci na prvý pohľad nie je dramatickým, ale hovoríme o 30-minútach používania. Inými slovami, pribúdajúcim časom by rozdiel narastal.

Rozdiel vo vybíjaní však nebol jediný, ktorý bol zaznamenaný. Rovnako sa podarilo testerom namerať aj rozdiel v teplote zariadenia.

„Batéria sa navyše na konci tejto výzvy týkajúcej sa úniku energie zahriala na 42,7 ° C. To je o 2,4 ° C (36 ° F) teplejšie ako u modelu Galaxy S21 Ultra s najnovšou čipovou sadou Samsung Exynos.“

Ktorý procesor v smartfónoch Samsung Galaxy preferujete vy, Exynos, či Snapdragon? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch. 

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close