SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Exkluzívne! Microsoft vývoj zariadenia Surface Phone ukončil už v roku 2016. Dočkáme sa teda ďalšieho smartfónu?

Prvé náznaky ultimátneho smartfónu Surface Phone z dielne Microsoftu, sa začali objavovať už v roku 2014. Na našej stránke sa spomínal nespočetne veľakrát a mnohí z nás na tento smartfón čakajú nejaký ten rok. Surface Phone mal prísť už budúci rok, no dnes budeme zrejme poslom naozaj zlých správ pre tisíce fanúšikov Windows smartfónov na Slovensku a v Česku. Podľa informácií zverejnených na talianskej webstránke surface-phone.it bola výroba a vývoj smartfónu Surface Phone pozastavená už v roku 2016.

Microsoft príchod samotného smartfónu nikdy oficiálne nepotvrdil, no na internete sa objavovalo nenormálne množstvo informácií o tomto smartfóne a mnoho z nich bolo omylom vypustených aj z útrob redmondského giganta. Microsoft si prednedávnom taktiež zakúpil domény SurfacePhone.com, SurfaceLaptop.com a SurfaceCar.com. To boli ďalšie znaky, ktoré určite viacerých používateľov potešili a nabudili ich. Na uznávanom talianskom webe sa objavili informácie o tom, že vývoj smartfónu bol ukončený po neoficiálnom opustení mobilnej Windows platformy, po vydaní posledného Windows smartfónu z dielne Microsoftu, Lumia 950. Surface Phone v roku 2016 nebol ešte dostatočne pripravený pre spotrebiteľov a spoločnosť jeho vývoj ukončila.

„Tieto informácie nie sú žiadne špekulácie ani výmysly. Túto informáciu už v sebe držím viac ako rok, no doteraz som ju nemohol zverejniť. Surface Phone naozaj existoval, no kvôli nejakej príčine, ho v Microsofte nechceli spustiť.“ píše autor článku.

Fungujúci smartfón a nečakané ukončenie výroby

Práve Surface Phone mal byť poháňaný najnovšími procesormi Intel, ktoré by bezproblémovo zabezpečili dostatočný výkon zariadenia, vynikajúcu výdrž batérie a podporu Win32 aplikácií. Variant smartfónu Surface Phone s procesorom od Intelu a 4GB pamäte RAM v útrobách Microsoftu bezproblémovo fungoval a následne sa začal vyrábať v Číne. Jeho výroba bola ale zo dňa na deň pozastavená.

Microsoft má ale eso v rukáve

Podľa najnovších informácií ale Microsoft nápad mobilného skladacieho zariadenia nezavrhol. Patenty doteraz spomínané v súvislosti so smartfónom Surface Phone budú zrejme patriť inému zariadeniu. V útrobách Microsoftu sa dlhú dobu vravelo o projekte Andromeda, z ktorého nakoniec vyšlo najavo, že ide o modulárny operačný systém Windows 10 – Windows Core OS. Pod heslom Andromeda sa ale v útrobách Microsoftu označuje už dlhšiu dobu aj akési mobilné zariadenie. Práve to by podľa uniknutých informácií malo ponúkať viaceré moderné vymoženosti ako skladací displej, podporu Surface Pen alebo holografický displej.

Samozrejme, informácie nie sú podložené na oficiálnych informáciách z útrob Microsoftu, keďže Microsoft už dlhšiu dobu o špeciálnom smartfóne mlčí. Taliansky portál surface-phone.it ale už nejaký ten piatok existuje a väčšinou patrí medzi tie najdôveryhodnejšie zdroje.

Zdroj: SurfacePhone.it

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close