Pracovné ponuky
WindowsWindows 10 Mobile

Šéf Microsoftu: Excel je to, čo nás charakterizuje

Keď niekto povie slovo Microsoft, tak pre každého človeka to pravdepodobne znamená niečo iné. Zatiaľ čo jeden je kritický, tak iní si nevedia vynachváliť. Nedá sa zaprieť, že spoločnosť sa vždy sústreďovala na kancelársku prácu vo forme Windows a Microsoft Office, kde patrí aj obľúbený a veľmi rozšírený Excel.

Microsoft Excel je jeden z programov, ktorý si svoju popularitu získal funkčnosťou a praktickosťou, je dôkazom toho, že úspešný produkt sa nemerie len predanými jednotkami a návratom investície, ale aj tým, aké meno má vybudované a aký ma vplyv a dosah na ľudí.

Šéf Microsoftu Satya Nadella síce priznáva, že firma môže byť spájaná s viacerými úspešnými projektami, ako sú napríklad Xbox, Microsoft Office, alebo Windows, ale verí, že je to práve Excel, vďaka ktorému ju ľudia najčastejšie spoznávajú.

Šéf Microsoftu o Excel-i povedal:

„Zamyslite sa nad svetom bez Excelu. To je pre mňa nemožné.“

Podľa Business Insideru sa tak Satya Nadella vyjadril tento týždeň na festivale Aspen Ideas, kde svoje myšlienky ďalej rozviedol:

„V číslach sa predtým ľudia nevyznali, Zatiaľ čo teraz sa v nich vyzná už Každý.“

Niekto môže poukázať na osobnú preferenciu pre Google Sheets alebo Numbers od Apple narozdiel od Excelu, ale faktom zostáva, že Excel prerazil cestu dátovej analýze a zároveň sa mu ju darí raziť aj teraz. Excel je kombináciou toho, ako môžete robiť zložité analytické úkony veľmi jednoducho. Excel Microsoftu už zarobil miliardy dolárov.

Vyzerá to tak, že šéf Microsoftu sa snaží vytvárať nový príbeh pre Microsoft, keďže posledné dva roky zdôrazňuje, že hlavným charakterovým slovom pre Microsoft je produktivita. S upadajúcou Windows Mobile paltformou je len prirodzené, že Microsoft sa snaží preformulovať svoj marketing.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close