SpravodajstvoZariadenia

Pozrite si Eve V, bežnými ľuďmi vyvinutý Surface klon!

Počítač Eve V 2-v-1 tvrdí, že je prvým „počítačom vytvoreným davom“, pretože všetky hlavné časti zariadenia boli založené na spätnej väzbe od komunity Eve.

Zariadenie Eve V sa veľmi podobá Surface Pro línii od Microsoftu, ale špecifikácie Eve V sú lepšie ako to, čo dostanete so Surface Pro 4 za rovnakú cenu. Dodáva sa s procesormi Intel i7/i5/m3 siedmej generácie Intel. Čo sa týka pamäte RAM, môžete získať až 16 GB pamäte LDDRP3 RAM a až 512 GB interného úložného priestoru (128 GB a 256 GB varianty sú tiež k dispozícii). Eve má tiež v talóne 12,3-palcový LCD displej IGZO s rozlíšením 2736×1284 pixelov s Gorilla Glass so špeciálnou antireflexnou vrstvou. Pokiaľ ide o bezpečnosť, Eve V neobsahuje funkciu rozpoznávania tvárí Windows Hello, ale je tu snímač odtlačkov prstov, ktorý je integrovaný do vypínača.

Lepší a lacnejší ako Surface

Prístroj je už dlhší čas vo vývoji, ale teraz sa blíži k výrobe a očakáva sa, že predaj začne 10. júna, čo je veľmi blízko dátumu, ktorý sa predpokladal v crow-fundingovej kampani minulý rok. Skoré recenzie naznačujú, že ideo o solídne zariadenie s dobrou odnímateľnou RGB podsvietenou klávesnicou a touchpadom Precision.

Čo sa týka portov, výrobcovia sa naozaj vyhrali a zjavne splnili všetky očakávania komunity. Nájdete tu totiž 1 port USB-C Thunderbolt 3, 1 bežný USB port typu C, dva bežné USB porty, 3,5 mm port pre audio a microSD čítačka kariet. Ešte dôležitejšie je, že prístroj sa môže pochváliť 48Wh batériou, ktorá podľa Eve poskytuje 12 hodín výdrže batérie. To všetko prichádza v zariadení, ktoré váži menej ako 1 kilogram a má hrúbku 8,9 mm.

Zariadenie predstavuje lepšiu hodnotu ako Surface a ponúka klávesnicu, pero a magnetický obal len za 799 dolárov, zatiaľ čo za rovnakú cenu so Surface Pro dostanete len polovičnú pamäť RAM a žiadne pero ani obal. Tak zvážte, či by ste do toho predsa len nešli.

Zdroj: eve-tech.com, theverge.com (obrázok)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close