Pracovné ponuky
Spravodajstvo

CEO Youtube hovorí, že EÚ môže novým autorským zákonom ohroziť živobytie stoviek tisícov ľudí

Európska Únia a jej smernice sú dlhodobo stredobodom pozornosti mnohých médií vrátane gigantov ako sú Facebook, Twitter, Youtube  a podobne.

Nie tak dávno Európska Komisia prijala zámer modernizácie autorských práv, ktorý má ambície zmeniť „pravidlá internetu“. V rámci zámeru bolo prijatých viacero opatrení, ale tým najkontroverznejším je článok 13., na ktorý reagoval CEO spoločnosti Youtube (Susan Wojcicki), ktorý si myslí, že toto opatrenie môže mať dopad na živobytie státisícov ľudí:

„Zatiaľ čo podporujeme ciele článku 13., tak súčasný návrh Európskeho parlamentu vytvorí nezamýšľateľné následky ktoré budú mať významný dopad na živobytie stoviek tisícov ľudí.“

Toto tvrdenie vysvetľuje napríklad na známom hite „Despacito“, ktoré pozostáva z niekoľkých autorských práv, ktoré pozostávajú z práv na záznam, uverejňovanie zvuku a ďalších. Služba Youtube uzavrela zmluvu s viacerými stranami, aby videá mohli byť prehrávané, ale veľké množstvo držiteľov práv zostalo v anonymite. V katastrofickom scenáry tak možne nastať situácia, že Youtube bude musieť prestať hosťovať videá úplne.

Je teda jasné, že ako Youtube tak aj hudobný sektor sa bude musieť pozrieť na túto dilemu oveľa podrobnejšie keďže podľa navrhnutého opatrenia jediným riešením je blokovanie obsahu.

Zdroj: Neowin.net, úvodný obrázok: Youtube

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close