Apple

Európska komisia začína rozsiahle vyšetrovanie voči Applu. Nepozdáva sa jej akvizícia Shazamu

Svetový gigant Apple ešte koncom minulého roka oznámil, že plánuje zakúpiť spoločnosť Shazam za čiastku 400 miliónov dolárov, čo je v prepočte zhruba 327 miliónov eur. Kúpna čiastka nie je dostatočne vysoká na to, aby musela spoločnosť Apple na túto akvizíciu dostať povolenie od Európskej komisie. Všetky členské štáty Európskej únie avšak nepožadujú rovnaké podmienky a práve jednou z nich je aj náš západný sused, Rakúsko. Našim západným susedom sa akvizícia moc nepozdáva a spoločne s ďalšími 6 krajinami podala žiadosť, aby Európska komisia celý obchod preverila a aby začala s hĺbkovým vyšetrovaním.

Žiadosť podali viaceré krajiny Európskej únie

„Spôsob, akým ľudia počúvajú hudbu, sa v posledných rokoch výrazne zmenil, pričom čoraz viac Európanov využíva hudobné vysielanie,“ uviedla vo vyhlásení komisárka Margrethe Vestagerová. „Naše vyšetrovanie má za cieľ zabezpečiť, aby hudobní fanúšikovia naďalej využívali atraktívne hudobné streamingové ponuky a nebudú čeliť menšej voľbe v dôsledku tohto navrhovaného zlúčenia.“ ES sa bude zaoberať otázkou, či spoločnosť Apple s touto kúpou zároveň získa prístup k údajom spoločnosti Shazam, ktoré jej umožnia zacieliť a pokúsiť sa prilákať zákazníkov z iných streamovacích služieb. Bude tiež vyšetrovať, či by boli poškodené iné služby, ak by Shazam prestal svojich používateľov odkazovať na iné streamovacie služby po akvizícií.

Na výsledky vyšetrovania si počkáme

Výsledkov vyšetrovania sa ale tak skoro nedočkáme. Keďže sa jedná o naozaj veľkú akvizíciu, Európska komisia si zobrala dostatočne veľa času na premyslenie a dôkladné prešetrenie tohto prípadu. Výsledky by mali byť oznámené do 4. septembra tento rok.

Zdroj: engadget.com, úvodný obrázok (Youtube)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close