fbpx
Spravodajstvo

EÚ tlačí na sprísnenie pravidiel v boji proti terorizmu. Sociálne siete budú mať hodinu na nahlásenie a vymazanie takýchto príspevkov

Spoločnosti ako Google, Facebook alebo Twitter už v dnešných dňoch aktívne bojujú proti šíreniu nenávisti a radikálnych postojov na internet a sociálnych sieťach. Európska únia ale najnovšie tvrdí, že momentálne opatrenia nie sú dostatočné a v budúcnosti plánuje radikálne sprísnenie pravidiel.

Nové opatrenia sú na hranici možností všetkých online platforiem

EÚ už čoskoro navrhne nový zákon, ktorý prinúti všetky technologické spoločnosti identifikovať a odstrániť propagandu terorizmu. Ak sa tak nestane, spoločnosti a sociálne siete čaká naozaj mastná pokuta. O podrobnostiach samotného návrhu ešte detailná reč nebola, no podľa správ agentúry Bloomber, bude nová legislatíva postavená na usmerneniach, ktoré EÚ odklepla ešte v marci. V tom prípade by mali všetky spoločnosti pôsobiace na internete (sociálne siete, Google, Bing) hodinu na to, aby informovali úrady a odstránili obsah týkajúci sa terorizmu, nenávisti a násilia, sexuálneho zneužívania detí, falošných správ a porušení autorských práv.

Staré nariadenia sú podľa EÚ nedostatočné

Viaceré technologické spoločnosti ešte v minulosti podpísali kódex správania, na základe ktorého prisľúbili, že do 24 hodín odsledujú a odstránia akýkoľvek teroristický alebo násilný obsah. Išlo ale iba o spontánnu dohodu a spoločnosti fungovali iba na základe samoregulácie. Podľa EÚ sú ale takéto opatrenia nedostatočné. „EÚ nezažila dostatočný pokrok „ a preto prijala „silnejšie opatrenia na lepšiu ochranu svojich občanov, „ napísal denník Financial Times.

Obrovský zvrat pre sociálne siete a ostatné online platformy

Sociálne siete a vyhľadávače ako Google alebo Bing, doteraz neboli právne zodpovedné za obsah, ktorý sa na takýchto platformách nachádza. Nové právne predpisy ale úplne prepíšu históriu a právnu zodpovednosť obrátia na ruby.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Pixabay)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close