Spravodajstvo

EÚ schválilo akvizíciu Shazamu. Spoločnosti Apple tak už nič nestojí v ceste

Akvizícia známej služby Shazam spoločnosťou Apple je na spadnutie. Internetový magazín Reuters priniesol report, v ktorom sa odvoláva na stanovisko Európskej Únie, v ktorom sa píše:

„Po dôkladnej analýze používateľských a hudobných dát spoločnosti Shazam sme zistili, že ich akvizícia spoločnosťou Apple by neznížila hospodársku súťaž na trhu digitálneho hudobného vysielania,…“, hovorí Margrethe Vestager, komisárska pre hospodársku súťaž.

EÚ sa pôvodne obávala, že touto akvizíciou spoločnosť Apple by sa mohla rozhodnúť, že povolí spoločnosti Shazam pripojiť sa k Apple Music po zakúpení si predplatného. Zároveň spoločnosť Apple by tak získala cenné dáta, ktoré by mohla využiť vo svoj prospech, aby presvedčila používateľov k prechodu od konkurencie k Apple Music.

“Spôsob, akým ľudia počúvajú hudbu, sa v posledných rokoch výrazne zmenil, pričom čoraz viac Európanov využíva hudobné vysielanie,” uviedla vo vyhlásení komisárka Margrethe Vestagerová“Naše vyšetrovanie má za cieľ zabezpečiť, aby hudobní fanúšikovia naďalej využívali atraktívne hudobné streamingové ponuky a nebudú čeliť menšej voľbe v dôsledku tohto navrhovaného zlúčenia.” ES sa bude zaoberať otázkou, či spoločnosť Apple s touto kúpou zároveň získa prístup k údajom spoločnosti Shazam, ktoré jej umožnia zacieliť a pokúsiť sa prilákať zákazníkov z iných streamovacích služieb. Bude tiež vyšetrovať, či by boli poškodené iné služby, ak by Shazam prestal svojich používateľov odkazovať na iné streamovacie služby po akvizícii.

Spoločnosť Apple po prvýkrát oznámila záujem o kúpu spoločnosti Shazam ešte v decembri 2017. V tom čase sa hovorilo o 400 miliónovej transakcii.

Zdroj: Reuters.com, vlastný, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s

Tip pre vás  Takto by mal vyzerať Samsung Galaxy Note 10! Nový vlajkonosič opäť prejde viacerými zmenami
podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close