Spravodajstvo

EÚ sa opäť zaoberá praktikami spoločnosti Google. Tentokrát sa chce bližšie pozrieť na zhromažďovanie údajov

Spoločnosť Google čaká ďalšie vyšetrovanie Európskou úniou, ktoré by mohlo vyústiť v mastnú pokutu

Niekoľko miliardové pokuty pre spoločnosť Google zo strany Európskej únie zrejme nie sú úplnou bodkou za skúmaním praktík známeho výrobcu softvéru a hardvéru z USA. Európska komisia totižto najnovšie spúšťa ďalšie, zatiaľ predbežné vyšetrovanie zhromažďovania údajov spoločnosti Google, informuje agentúra Reuters.

Príliš detailov nepoznáme

O predbežnom vyšetrovaní a prípadných záveroch zatiaľ takmer žiadne bližšie informácie nemáme, no z aktuálne dostupných dokumentov je zrejmé, že sa Európska komisia zaoberá nie len praktikami, akými spoločnosť Google údaje zhromažďuje, ale zároveň sa zaujíma aj o vyhľadávanie, reklamy vrátane zacielených reklám, prihlasovacie služby a webové prehliadače, čiže vlastne všetky „hlavné“ služby, ktoré spoločnosť Google poskytuje.

Od ďalšej pokuty je zatiaľ spoločnosť na míle ďaleko

Keďže zatiaľ ide iba o predbežné vyšetrovanie, nemôžme hovoriť o prípadných sankciách pre spoločnosť Google, poprípade o inej forme trestu. Problém pre Google nastane až v momente, keď budú v predbežnom vyšetrovaní objavené pochybnosti, ktoré môžu neskôr vyústiť v rozbehnutie plného vyšetrovania a následného pokutovania.

Nebolo by to prvýkrát, keby spoločnosť Google nakoniec obdržala naozaj mastnú pokutu za porušovanie niektorých predpisov Európskej únie. Jedna z najväčších pokút bola spoločnosti Google udelená ešte v lete minulého roka, kedy Európska komisia prišla so sumou presahujúcou 4 miliardy eur. Celkovo však spoločnosť Google za posledné roky zaplatila pokuty vo výške takmer 8 miliárd eur, čo je naozaj nemalá suma peňazí aj pre giganta, ako Google.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close