Spravodajstvo

EÚ pritvrdzuje. Chce nadiktovať všetkým výrobcom vrátane Apple rovnaký nabíjací konektor

Začiatkom minulého mesiaca sme vám priniesli report, v ktorom sme vás informovali o tom, že Európska komisia pre hospodársku súťaž a vnútorný trh chce otvoriť staro-novú debatu týkajúcu sa mobilných konektorov. A tak sa teraz aj deje.

Jeden z najnovších návrhov smerníc si dal za úlohu zosúladiť nabíjacie konektory jednotlivých smartfónov. Podľa návrhu by sa mala zaviesť univerzálna nabíjačka pre všetky mobilné zariadenia, ktorá by mala priniesť zníženie nákladov vrátane odpadu samotným používateľom.

„Naliehavo vyzývame členské štáty a výrobcov, aby konečne zaviedli univerzálnu nabíjačku, ktorá by ukončila káblový chaos pre mobilné telefóny a tabletové počítače,…“, vyzýva Barbara Weile.

Déjà vu?

Zdá sa vám tento návrh ako Déjà vu? Ak ste si odpovedali kladne tak máte pravdu. EÚ sa pokúsila o obdobnú harmonizáciu nabíjacích konektorov zhruba aj pred 10 rokmi kedy priala (nezáväzné) opatrenie, v rámci ktorého sa zaviazalo celkovo 14 spoločností, vrátane Appleu, Samsungu, Nokie, Huaweiu a ďalších v prospech USB – C konektora.

Zdroj: europarl.europa.eu, úvodný obrázok: Pexels.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close